סיוע מערכתי לעסקים

בהתמודדות עם משבר הקורונה
 

העסקים ברמת הנגב נאלצים להתמודד מול משבר כלל עולמי עם השלכות כלכליות מורכבות וארוכות טווח.  היום אנו מתחילים לראות את ההתעוררות בשוק אך תחושת אי הודאות עדיין מרחפת מעל כולנו ועלינו לעשות ככל הניתן כדי לחזק את העסקים והכלכלה המקומית.

כאשר אנו בוחנים את התמיכה הניתנת לעסקים מצד גורמי הממשלה אנו מוצאים שאין בכוחן של חבילות החילוץ ("פעימות") שניתנו עד כה לסייע באופן מהותי לעסקים, כל שכן לעסקים הקטנים. בשלב זה הממשלה מפצה עסקים בסכומים "צנועים" שאולי עוזרים לסתום סדק בדלי אך אין בהם די כדי לחלץ אותם מהתהום אליה נקלעו, ולקיחת הלוואה (אפילו בערבות המדינה) מלווה בסיכון נוסף ובחששות רבים.  למרבה האבסורד, גם אלו שפנו למערכת הבנקאית לקבלת מימון ביניים, הגדלת אשראי או הלוואות, נאלצים במקרה הטוב להמתין שבועות ואולי חודשים ארוכים לאישור בשל העומס על הבנקים, ובמקרה הפחות טוב – מסורבים בשל העדר בטחונות מספקים.

כפי שצפינו, עם התחלת ניצני "היציאה מהמשבר" החלה מלחמה על כיסו של הצרכן. התחרות בשוק גדלה בעוד שהרגלי הצריכה השתנו מהקצה אל הקצה. העסקים חייבים להתאים את עצמם להגבלות חדשות ואפילו לקהלים חדשים אם ברצונם לשרוד.

 

תכנית הסיוע לעסקי רמת הנגב:

לאחר סקר מקוון שנערך בין עסקים במועצה (עליו ענו 107 בעלי עסקים מסוגים שונים), ועוד למעלה מ-70 שיחות טלפון ומפגשי אינטרנט שנערכו עם בעלי עסקים, זיהינו כי משבר הקורונה הציב זרקור על כמה וכמה "חוליות חלשות" אשר משותפות למרבית העסקים - חוליות שאם יחוזקו, יאפשרו לעסק לא רק לשרוד את המשבר אלא יציידו אותו בנכסים חשובים להמשך הצלחה עסקית עתידית. 

המועצה האזורית רמת הנגב בחרה שלא לעמוד מהצד בהמתנה לפתרונות ממשלתיים ארוכי טווח, אלא להתגייס מיידית ולפעול במשותף עם בעלי העסקים לחיזוק כלל החוליות בשרשרת, במטרה לחלץ את הכלכלה המקומית ולייצר סיוע מערכתי מצד כל גורמי המועצה לכלל העסקים בתחומה. 

 

עיקרי התוכנית

 

פרויקט חנות מקוונת לכל עסק:

בסקר שערכנו עלה כי לכ- 50% מהעסקים במועצה אין אתר אינטרנט, ולכ-75% מאלו שכן יש להם אתר אין מודול חנות מקוונת או יכולת לסלוק תשלומים.חלק גדול מאוד מהנשאלים העלו סוגיה זו כבעיה קשה הדורשת מענה מיידי לאור משבר הקורונה אשר מגביל מאוד את היכולת לביצוע מכירות במקום העסק.

לאור זאת, המועצה תעמיד פלטפורמה עסקית מקוונת לכלל העסקים בתחומה. במסגרת זו תפותח תבנית גנרית של "חנות" אינטרנטית המעוצבת בצורה דינאמית, משוכללת ואיכותית – הכול לשימושם החופשי של כלל העסקים במועצה.

עסקי המועצה יהיו רשאים לעשות שימוש ללא עלות בתבנית העסק תוך חיסכון בזמן ובעלות הכרוכים בפיתוח עצמי, במטרה לקיים ערוץ הכנסה נגיש ומיידי עוד שנים קדימה.

המועצה גם תעמיד מומחים מקצועיים אשר יסייעו לבעלי עסקים מתחומי המועצה להקים את החנות ביעילות ובמהירות.
* לא כולל עלות גרפיקה ייחודית, דומיין ואחסון (אלו חייבים להירכש בלעדית ע"י העסק מול חברה חיצונית).
 

מעוניינים בחנות מקוונת לעסק? לחצו כאן לקבוע פגישה בזמן המתאים לכם במרכז היזמות והעסקים.


אנו מבינים שאין זה מספיק להקים אתר, צריך גם לדעת לתפעל אותו ולהביאו להצלחה שיווקית. במסגרת זו תקיים המועצה מגוון שירותי הדרכות וסדנאות, החל מליווי אישי בשיווק, מיתוג ויצירת "ערך" לאתר, וכלה בהכשרות "מתמחות" המותאמות לקהלי היעד כמו גם לסוגי העסקים השונים: 

 • מפגשים עם מומחי שיווק וקידום.
 • סדנאות שיווק ומכירות קבוצתיות.
 • אירועי נטוורקינג לפיתוח עסקי.
 • הכוונה וסיוע בכתיבת תוכן, צילום והפקה.
 • נגישות שוטפת למאגרי תצלומים וסרטונים לשימוש בעלי העסקים.

* ההטבות יינתנו גם לעסקים אשר כבר יש ברשותם חנות מקוונת!
** במקביל, במרכז היזמות והעסקים נקיים סדנאות עם מומחים במגוון תחומים עסקיים במהלך כל שנת 2020, כלל תושבי המועצה מוזמנים להרשם לסדנאות ב- 50% הנחה!

לפגישת ייעוץ והכוונהלגבי נושא זה לחצו כאן

 

הקמת פורטל מכירות לשיווק שירותים ומוצרים מקומיים:

עם פרוץ המשבר הקמנו דף אינטרנט (תחת השם "קונימקומי") אשר ריכז הצעות מעסקים רבים מרחבי המועצה והנגיש את המידע לתושבים.  בכדי להגדיל את היקף העסקאות בעסקים במועצה, ולהעצים את חווית הקנייה, אנו נפתח עבורכם, בעלי העסקים, פורטל ייעודי מסודר ומשוכלל יותר בו ישולבו קישורים לאתרי כלל העסקים או לחנויות מקוונות לפי בחירתכם.  הפורטל ישווק ויפורסם במגוון ערוצים ובמדיות שונות ברחבי הארץ ובעולם.

אתרים ריכוזיים מסוג זה הינם נכסים דיגיטליים חשובים אשר מאפשרים ביצוע פעילויות שיווק אפקטיביות והגדלת מכר לכלל עסקי המועצה. 

*האתר יפנה גולשים לרכישה באתרי העסקים שיצטרפו והאחריות על תשלומים ואספקה הינה באחריותם.
 

התוכנית המודולארית להכוונה וסיוע לעסקים
לצד הצורך בריחוק, סגר ומעבר כמעט מוחלט לעולם המקוון שהביאה עלינו מגפת הקורונה, נרתמת המועצה לטיפול בעולם "הפיזי" של העסקים.

האתגרים העומדים לפנינו מצריכים מתן פתרונות מודולאריים לעסקים עפ"י השלבים בהם הם נתונים - החל משלב הייזום, ההקמה והסטאטוטוריקה (תכנון ורישוי), בהמשך בשלבי הניהול הפיננסי השוטף, ועד להתמודדות עם קשיים תזרימיים בעת הקשה הזו ובכלל.

המועצה תעמיד מענים לעסקים ברמת הפרט, הקהילה והאזור:

 • מיפוי הגדרת צורכי הון הנדרשים לצליחת התקופה ולצמיחה אחריה.
 • יעוץ בתכנון פיננסי חכם. 
 • ריכוז והנגשת מידע בנוגע לסיוע ממשלתי וחוץ ממשלתי.
 • סיוע בהכנת בקשות לגורמים המסייעים (פתרונות מימון מול המערכת הבנקאית, התנהלות מול מוסדות המדינה).
 • סיוע וליווי בהכנת תוכנית פעולה לעסק לצליחת התקופה הנוכחית ו- "ליום שאחרי".
 • סיוע והכוונה מערכתיים בפעולות להסדרה של עסקים – תכנון, רישוי ועוד.

להתאמת סיוע לעסק שלך ניתן לקבוע פגישה בזמן המתאים לכם עם מרכז היזמות והעסקים בלינק זה

Ebay Amazon Etsy
סיוע בהכשרות מקצועיות ופתיחת עסקים חדשים בתחומי האון-ליין:

משבר הקורונה הגביר את הצורך בשוק בתחומי ה"עבודה מרחוק" (מקצועות האון-ליין). 

מומחה מקצועי יעמוד לתושבים ולעסקים קיימים שירשמו לסדנאות מקצועיות על מנת ללמוד את התחום ולייצר הכנסה משמעותית. דרך מרכז היזמות והעסקים בשיתוף עם מעו"ף של משרד הכלכלה, יוענק מענה זמין ונגיש בתחום זה לכל עסק ברחבי המועצה.

מעוניינים בפרטים על התמקצעות בתחומי Ebay Amazon Etsy  -
קבעו עמנו פגישה עוד היום דרך לינק זה


 

מערך "המאיץ העסקי"  - הדרכה וליווי ממוקדים בשיווק ובמכירות:

נזכיר בהזדמנות זו שמרכז היזמות והעסקים מציע לכל עסקי המועצה אפשרות להרשם לתכנית יחודית אשר פותחה בחודשים האחרונים והותאמה במיוחד לעסקי רמת הנגב. בעלי עסקים בתכנית לומדים כיצד מגדילים בעקביות את העסק, נהנים מכוחה של קהילה עסקית חזקה, שואבים ידע ממומחים בתחומים מגוונים, ומרוויחים מנגישות קלה למידע בעל ערך רב מהמועצה.

המערך כולל מסלול צמיחה עסקית של 8 חודשים בהם ניתנים ליזמים ובעלי העסקים:

 1. מפגשים קבוצתיים חודשיים – אחת לחודש, כל חודש. 
  האפשרות לשוחח עם בעלי עסקים המתמודדים עם אתגרים דומים מחזקת ודוחפת להצלחה. במפגשים מונחים על-ידי מוביל עסקי מקצועי מתבצעות פעולות "נטוורקינג" (שיתופי פעולה עסקיים) לצד העברת ידע מקצועי בעל ערך רב.
   
 2. מפגש אישי עם מנחה מקצועי עסקי – אחת לחודש, כל חודש.

"שיחת סטטוס" אישית של 45 דקות עם מנחה עסקי קבוע.
בשיחה בוחנים כיצד עומד בעל העסק אל מול היעדים והמטרות שהגדיר לעצמו. דנים באתגרים שהוא מרגיש שניצבים בפניו ומחזקים מיומנויות שנלמדו במפגשים הקבוצתיים.

 

 1. סדנאות והרצאות

הרשמה למאיץ מעניקה כניסה חופשית לסדנאות ולהרצאות המתקיימות במרכז היזמות והעסקים פעמיים בחודש לפחות.

 

 1. מומחים מקצועיים

חברי המאיץ יהנו מגישה למאגר מומחים ומנטורים מקצועיים, ואנו נקיים במהלך המסלול מפגשים קבועים עם מומחים, נלמד מהם ונבצע סיעורי מוחות ביחד.
 

 1. אירועי "נטוורקינג" – אחת ל-3 חודשים
  במהלך השנה מאמנות במאיץ העסקי מספר קבוצות במקביל. לכן, פעם בשלושה חודשים אנו עורכים אירוע בו נפגשים כל בעלי העסקים, מכל הקבוצות, לצורך היכרות ויצירת שותפויות מניבות.   

המפגשים מונחים ע"י בעל מקצוע ומלווים בארוחה וכיבוד מתוצרת מקומית. 

 

עלות ה"מאיץ העסקי" (לתושבי רמת הנגב בלבד) הינה עכשיו רק 250 ₪ לחודש.   לפרטים נוספים ובחינת התאמה קבעו פגישה ביום ובשעה הנוחים לכם ביותר
 

בעלי עסקים, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בכל נושא גם דרך טופס פניה זה:

פניה למרכז היזמות והעסקים