הודעה מטעם ראש במועצה


 ה' חשוון תשפ"א  23.10.20

תושבות ותושבים יקרים,

האופי הקהילתי והחם של יישובי רמת הנגב, אשר בימי שגרה וחירום מהווה את אחת החוזקות שלנו, טומן בחובו בימים אלו גם סיכון להדבקה אם לא נשמור על ההנחיות. לצערי בכל יישובי המועצה לא קיימת הקפדה מספקת על עטית מסכה וחוסר התקהלות, במיוחד בקרב בני נוער וילדים. על כולנו לנהוג באחריות אישית וקהילתית ולהקפיד על שמירת ההנחיות, אנו ובני ביתנו.

בימים האחרונים חלה עליה חדה בתחלואה בנגיף הקורונה במרחב-עם, רבים מתוכם בני נוער וילדים. מטה חירום המועצה בשיתוף הנהגת היישוב והצח"י פועלים יחדיו למניעת התפשטות המגפה ביישוב. לאור המצב לאחר היוועצות עם מטה המועצה והנהגת היישוב החלטתי לסגור את מסגרות החינוך במרחב-עם על מנת לקטוע את שרשראות ההדבקה. כמו כן, יפתח ביום שני מתחם בדיקות קורונה ביישוב.

חשוב להבהיר כי לא התרחש במרחב-עם אירוע חריג בגינו קרתה ההדבקה, ואני עד להתנהגות דומה בכל יישובי המועצה. הקורונה כאן כדי להישאר ועל מנת להמשיך את שגרת חיינו אנו חייבים להקפיד על מרחק פיזי ועטיית מסכה. הקשיים והאתגרים העולים כתוצאה מהמצב ברורים ומובנים אך חשוב שנהיה מודעים לסיכונים האמיתיים בהתנהלות שלא על פי ההנחיות. אני קורא לכם לשמור על בריאותכם ועל בריאות הסובבים אתכם.

אגף קהילה וחינוך בשיתוף בתי הספר ורכזי החינוך ביישובים נערכים למספר תרחישים שונים לפתיחת מסגרות חינוך. חשוב להדגיש כי לא פורסמו עדיין מתווי החזרת המסגרות או תאריך סופי לכך. מערכת החינוך במועצה פועלת על מנת לאפשר את פתיחת המסגרות באופן מיטבי כאשר יינתן לכך אישור.

השבת נקרא את פרשת נח, (באוויר הפתוח ובמניינים קטנים), "וַתָּבֹ֨א אֵלָ֤יו הַיּוֹנָה֙ לְעֵ֣ת עֶ֔רֶב וְהִנֵּ֥ה עֲלֵה־זַ֖יִת טָרָ֣ף בְּפִ֑יהָ וַיֵּ֣דַע נֹ֔חַ כִּי־קַ֥לּוּ הַמַּ֖יִם מֵעַ֥ל הָאָֽרֶץ" (בראשית ז',יא). בסוף, המבול ייגמר וימצאו חיסון לנגיף ונשוב לשבת ביחד, בצפיפות ובשמחה. עד שיקלו המים ננווט את ספינת רמת הנגב, יחד באחריות ונשמור על בריאותה ועל חוסנה.

רק בריאות  ושבת שלום

שלכם,

ערן דורון

ראש המועצה