הודעה מטעם ראש במועצה


ב' אב תש"פ, 23 יולי, 2020

תושבות ותושבים יקרים,

אני שמח לעדכן שלאחר 10 ימי בידוד, שתי בדיקות שליליות, 0 נדבקים מתוך 28 אנשים שבאו איתי במגע ונבדקו,  קיבלתי פתק מהרופא שאני בריא!!! תודה לכל הדורשים בשלומי, זה מחמם את הלב. מתנצל בפני אלה ששגרת חייהם הופסקה באבחה בשל הפגישות איתי.

מניסיוני האישי וגם מתוך מה שלמדתי בשבועות האחרונים, למשרד הבריאות יש יכולות מוגבלות למצוא את מקור ההדבקות ולכן הדרך הטובה ביותר למאבק בהתפשטות מגפת הקורונה, זה  להקפיד על מרחק פיזי, עטיית מסיכה והיגיינה. אנא שימרו על אחריות אישית וציבורית למען בריאותכם ובריאות הסובבים אתכם.

 

  1. לשמחתי המחלקה לשירותים חברתיים חזרו אתמול לעבודה לאחר שנחתם הסכם בין איגוד העובדים הסוציאליים לבין משרד האוצר. חסרונן של העובדות הסוציאליות המסורות שלנו ב17 הימים האחרונים היה גדול מאד, במיוחד שתקופה לא פשוטה זו. אני שמח שהשיגו את מטרותיהן הצודקות במאבק ומאחל להן בהצלחה, עבודה רבה מונחת לפתחיהן.

 

  1. לצערנו התפשטות הקורונה לא פוסחת על יישובי המועצה. מטה המועצה יחד עם הנהגות היישובים וצוותי החירום מנסים לשמור על שגרת חיים ככל שניתן אל מול השינויים התכופים. זה הזמן להודות לצוותי החירום היישוביים והרבה מאד מתנדבים שמאפשרים למשפחות המבודדים והחולים תמיכה וגיבוי.

 

  1. היערכות לשנת הלימודים הקרובה בעיצומה. השנה ההערכות מורכבת מתמיד עקב חוסר הוודאות בשל מגפת הקורונה. כיו"ר ועדת החינוך של מרכז המועצות האזוריות יחד עם ראשי רשויות נוספים ואנשי חינוך כתבנו מתווה לימודים במרחב הכפרי לגני הילדים ובתי הספר אותו הגשנו לשר החינוך יואב גלנט. במהלך המשבר היינו עדים לחשיבות ההידברות עם השלטון המקומי ואנשי השטח ואנו פועלים לקדם מודל לימודים ייחודי המתאים עבור המרחב הכפרי השונה במאפייניו מהמרחב העירוני.

 

  1. שמירה על שגרת החיים במציאות הקורונה המורכבת תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות מחייבת אותנו ליצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה. דוגמא לכך היא קולנוע הדרייב אין שהפיקה מחלקת תרבות בשיתוף מצפה רמון ומהווה מקום מפלט מרענן ובטוח בימי החופש. את הדרייב אין מפעילים בני נוער במסגרת פרויקט "תעסוקיץ" של המועצה וכך אנחנו מרוויחים פעמיים. גם מספקים בילוי בטוח באוויר הפתוח לתושבים וגם מעסיקים ומספקים פרנסה לנוער שלנו בפרויקטים לטובת האזור כולו ".

 

  1. עדכון משרד הבריאות לתקופת ההחלמה והיציאה מבידוד של מחלימים מקורונה:

משרד הבריאות מבהיר כי המשרד אימץ למעשה את המלצות ארגון הבריאות העולמי וקיצר את תקופת ההחלמה והיציאה מבידוד של מחלימים מקורונה (מי שחלו והחלימו).

  1. במקרה של חולה עם תסמינים שמועד תחילתם ידוע: מרגע שעוברים 10 ימים מהופעת התסמינים, ועוד לפחות שלושה ימים נוספים ללא תסמינים (סה"כ לפחות 13 יום), בסמכות רופא לאשר החלמה, ללא צורך בבדיקה נוספת לקורונה.
  2. חולים עם תסמינים שלא ידוע מועד תחילתם: בסמכות רופא לאשרו כמחלים 10 ימים לאחר קבלת התוצאה החיובית, ובתנאי שחלפו לפחות שלושה ימים מחלוף התסמינים – ללא צורך  בבדיקה נוספת לקורונה.
  3. חולים ללא תסמינים: במקרה של חולים ללא תסמינים, בסמכות רופא לאשר החלמה לאחר שחלפו 10 ימים מרגע קבלת התוצאה החיובית, ללא צורך בבדיקות נוספות לקורונה.
  • האישור בסמכות רופא בלבד ובכפוף לתנאים נוספים המפורטים בהוראה.
  • תקופה הבידוד לנדרשי בידוד עקב חשיפה לחולה או חזרה מחו"ל לא השתנתה, ועומדת עדיין על 14 ימים מלאים.

 

 

שלכם,

ערן דורון

ראש המועצה