חדשות

שגריר ארה”ב בעירק לשעבר – אורח רמת הנגב

שגריר ארה”ב בעירק לשעבר, כריסטופר היל – אורח רמת הנגב

מבקר  לראשונה בישראל – נפגש עם הנשיא פרס ויבקר בגבול מצרים

 

ביום א’ (25/11/2012) נפגש היל עם הנשיא פרס בירושלים, בהמשך סייר בנגב, בגבול מצרים, במרכז לחקלאות מדברית, היה אורח אונ’ בן גוריון וכן נפגש לשיחות עם בכירי משרד החוץ בירושלים.

 

הזמנה למפגש ושיחה עם מר כריסטופר היל

 

כריסטופר היל שגריר ארה”ב בעירק לשעבר, משמש כיום כדיקן בית הספר הבינלאומי של אונ’ דנבר שזה לו ביקורו הראשון בישראל, נענה להזמנת ראש המועצה האזורית רמת הנגב שמוליק ריפמן שהזמינו לביקור לפני כשנתיים, כחלק ממערכת קשרי השותפות בין רמת הנגב לקהילת דנבר קולורדו.

 

היל דיפלומט בכיר מומחה ליישוב סכסוכים בינלאומיים ובעל קריירה ארוכת שנים בשירות החוץ של ארה”ב במהלכם כיהן כשגריר במספר מדינות ( עירק אפגניסטן, מקדוניה , פולין דרום קוריאה ) ושליח מיוחד לקוסובו ( 98-99). במהלך שירותו הוענקו לו פרסים על תרומתו כחבר בצוות המשא ומתן האמריקאי בהסדר השלום בבוסניה, ועבור פעילותו במו”מ לשלום במשבר קוסובו. בהמשך שימש כראש המשלחת לשיחות השישה בסוגית הגרעין בצפון קוריאה ( 2005) כמו כן כעוזר מיוחד של שרת החוץ (ממשל בוש) לעיניני ארצות מזרח אסיה והאוקיינוס השקט. בשנת 2008 שימש כעוזר שרת החוץ האמריקאית והיה שותף פעיל במו”מ להפסקת התוכנית הגרעין של צפון קוריאה.

 

מארחו שמוליק ריפמן, ראש המועצה האזורית רמת הנגב, מביע את הערכתו להיל אשר למרות מבצע עמוד ענן לא שקל לבטל את הסיור. “התרשמתי עמוקות מדעותיו ואישיותו של היל בפגישתנו בדנבר לפני כשנתיים. להפתעתי התברר לי למרות ניסיונו הדיפלומטי הרב הוא מעולם לא ביקר בישראל ולכן הזמנתי אותו. אני משוכנע כי אנשים כמוהו שיש להם השפעה רבה הן על מקבלי החלטות והן בעולם האקדמי יכולים לשמש שגרירים לישראל היפה והאחרת מאשר רואים בחדשות. בזמן הקצר שעומד לרשותנו אנו מתכוונים להציג בפני מר היל את ישראל על נופיה , אוצרותיה הטבעיים האנושיים והאקדמיים. שמו של השגריר היל הולך לפניו ולאור מעמדו הנכבד של השגריר היל בעולם הדיפלומטי והאקדמי, גם משרד החוץ נערך לביקורו וביקש לקיים עמו דיון בסוגיות אקטואליות” .