חדשות

שבעה דברים מעניינים שקרו בשבועיים האחרונים באגף קהילה וחינוך

הרבה דברים קורים כאן בתחום החינוך והקהילה. קבלו מקבץ של השבועיים האחרונים


 

1. ערב החג התכנסה וועדת ההיגוי של בית הספר הממלכתי – דתי לגבש את עקרונות התכנון בנושאי ליבה (באיזה גיל תהיה הפרדה מגדרית ובאיזה אופן). בשבועות הקרובים, יציגו המתכננים את התכנון הראשוני לבית הספר. השבוע התקיים סיור עם גנאדי קמינצקי ואודי שפירא ממנהל התכנון ובינוי של משרד החינוך לבחון את המשך הפיתוח של בתי הספר וגני הילדים במועצה.

 

2. לאחר סיום מוצלח של פעילות פסח לילדים ונוער של המועצה שהייתה מיוחדת במינה:
בימים אלה מתקיימת משלחת המועצה לפולין של כ 32 ילדים תלמידי כיתה י״א וי״ב . חמי צמח, ראש המשלחת, מעדכן בפייסבוק על המסע החשוב הזה : הדרך לפולין

 

3. השבוע סוכם על הפעלת ״בית ספר של הקיץ״ במהלך שלושת השבועות של יולי לכיתות א׳ וב׳. השנה בתאום מלא עם הנהלות בית הספר וראש המועצה, התוכנית תופעל רק בבית ספר צין ולא בבית ספר משאבים. בבית ספר צין התוכנית תופעל באמצעות בית ספר שדה- שדה בוקר והוועד המקומי. פרטים נוספים יהיו במהלך השבועיים הקרובים.

 

4 . בכנס השנתי לחינוך סביבתי שהתקיים בסמינר הקיבוצים בנוכחות של מאות משתתפים, הוצגו שני פרוייקטים משותפים ליחידה הסביבתית, אגף קהילה וחינוך יחד עם מרפאת היל״ה. עלית וייל, מנהלת היחידה הסביבתית הציגה את פרוייקט מזון בריא בגני הילדים והוצג פרוייקט ״הכר את סביבתך״ בבית ספר צין.

 

‫5. מיפוי ילדי הגיל הרך בסיכון- לאחר איסוף נתונים ועיבודם במשך כמעט שנה, התקבלו הממצאים הראשונים על כמות ואיפיון הילדים המוגדרים בסיכון בקרב המועצה, במסגרת התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון. ב 29.4.14 תתכנס הועדה המקצועית יחד עם הצוות המקצועי של ירוחם ומצפה רמון ללמוד ולדון בדרך שבה נפעל לצמצם את כמות הילדים. באופן טבעי, היינו רוצים שיהיו מעט ילדים בסיכון ומספר גבוה גורם מיידית לתחושה קשה, אולם יש לזכור שעדיף לדעת על חומרת הבעיות מאשר לגלות בדיעבד ובהמשך הדרך.

 

6. החל שלב מסירת האגף החדש בבית ספר צין. המסירה בשלב זה של השנה, מאפשרת זמן לבדוק את כל המערכות בכדי שהמבנה יהיה מוכן באופן הטוב ביותר לתחילת שנת הלימודים הבאה.

 

7. נמסרו הודעות לספריות היישוביות על התקציב הרבעוני לשנת 2014. לשמחתנו גם השנה הצלחנו להגדיל את תקציב הספריות היישוביות באמצעות האגף לספריות ציבוריות במשרד התרבות.

 

ערן דורון, מנהל אגף קהילה וחינוך