חדשות

רפת חולבות חדשה בבאר מילכה

רפת באר מילכה - הפרות הראשונות בבאר מילכה יורדות מהמשאית. צילום: מנשה לוי

רפת חדשה ומשוכללת, נחנכה חודש בבאר מילכה. הרפת שהוקמה בהשקעה של 13 מיליון ₪ ותספק עד 2.3 מיליון ליטרים של חלב מידי שנה.

 

בטקס חנוכת הרפת  (2/10/2012) השתתפו שרת החקלאות אורית נוקד, שר התעשייה המסחר והתעסוקה שלום שמחון, יו”ר חטיבת להתיישבות דני קריצ’מן, , מנכ”ל מועצת החלב שייקה דרורי , תושבי באר מלכה והאזור כולו. ואורחים רבים.

 

הרפת החדשה הוקמה לאחר שהמושב קיבל אשור למכסת חלב בהיקף של 2.3 מיליון ליטר. באר מילכה שכרה את חברת “פרוגקט בר שרותי יעוץ” להקמה והפעלת הרפת למשך שלש שנים. עובדי הרפת הינם מבאר מילכה ואליהם מצטרפים ארבעה סטודנטים מווייטנאם, שהגיעו לשנה כדי להשתתף בפרויקט המשתלמים של רמת הנגב, ללמוד את הענף ולחזור כעובדים ברפת גדולה בארצם. תקציב עלות הקמת הרפת ל- 250 חולבות (שלב א) הוא כ-13 מיליון ₪, והוא כולל בניית סככה, מכון חלב, מרכז מזון, יונקיה, משקל גשר ובור טבילה. הגורמים השותפים בתקציב להקמת הרפת הם מושב באר מילכה, החטיבה להתיישבות, משרד החקלאות, מועצה אזורית רמת הנגב, בנק לאומי, מחלבת טרה (החלב ישווק למחלבה החדשה של טרה בנתיבות), אמבר מרכז מזון וקק”ל. בעתיד צפויה הרפת להתרחב ולהכיל עד אלף פרות, כאשר השקעות השלב הראשון צפויות להחזיר את עצמן בתוך כחמש שנים.

 

 

” הרפת היא מפעל ופרויקט עוגן כלכלי בפיתחת ניצנה היא נושאת מסר ברור וחזק על הכוונות שלנו לגבי יישוב וחיזוק פיתחת ניצנה”. אמר שמוליק ריפמן

“בימים אלה שמהצד השני של הגדר מרחשים אירועים אלימים וכאוס שילטוני , אנחנו מעמיקים ומחזקים את אחיזתנו בקרקע, במעשים ולא בדיבורים.

 

חיזוק שהביטוי הכלכלי שלו הוא חנוכת קו המים בשבוע שעבר שיתגבר את אספקת המים לפיתוח החקלאות באזור, מעבר למקומות העבודה הפרויקט יחזק את החוסן הכלכלי של הישוב באר מילכה. מלאכת ההקמה נעשתה בצורה יעילה, מהירה ומקצועית ואני משוכנע שגם תפעולה של הרפת יהיה בסטנדרטים הגבוהים ביותר, כאשר התוכנית היא להרחיב את פעילותה בשנים הקרובות”.