חדשות

רמת הנגב מובילה את טבלת המחזור

רמת הנגב שיאנית המחזור האורגני- מעל 2 ק”ג של פסולת אורגנית ביום למשק בית


רמת הנגב שיאנית המחזור האורגני- מעל 2 ק”ג של פסולת אורגנית ביום למשק בית

 

מועצה אזורית רמת הנגב היא אחת מ-31 רשויות מקומיות שנבחרו להוביל את פיילוט ההפרדה האורגנית. והיא אכן מובילה: שלושה חודשים לאחר שיצא לדרך הפיילוט ממחזרים משקי הבית במועצה יותר מפי שניים פסולת אורגנית מאשר תושבי הרשות הבאה בדירוג.

 

שמוליק ריפמן, ראש מועצת רמת הנגב: “אנחנו מקווים לקדם בתחומי המועצה הקמת אתרים אשר יפיקו מהפסולת חשמל”

 

לפני כשלושה חודשים יצא לדרכו הפיילוט להפרדת פסולת במקור של המשרד להגנת הסביבה, במסגרתו נבחרו 31 רשויות מקומיות אשר תושביהן יביאו את בשורת הפרדת הפסולת לכל אזורי המדינה. במועצה האזורית רמת הנגב נבחרו היישובים רביבים ורתמים להיות הראשונים שישתתפו בפיילוט, והמועצה חילקה לתושבים עשרות פחים מיוחדים למיון פסולת יבשה ורטובה, לצד חומרי הסברה על מטרת הפיילוט ועל הדרך הנכונה למחזור הפסולת הביתית ובהמשך לפעילות הדרכה שבוצעה בבתי התושבים. היעד: מחזור מקסימאלי של הפסולת הביתית בכל יישובי רמת הנגב.

שלושה חודשים לאחר תחילת הפיילוט נחשפים המספרים הראשונים של כמויות המחזור ברשויות השונות, ורמת הנגב מובילה את טבלת המחזור בהפרש ניכר: בממוצע ממחזר כל משק בית במועצה כמות של 2.16 ק”ג פסולת אורגנית מידי יום. בכך מקדימה רמת הנגב את זיכרון יעקב (950 גר’ למשק בית ליום), סביון (820), מגידו (657) וכפר סבא (550 גר’).

 

שמוליק ריפמן, ראש המועצה האזורית רמת הנגב: “כמועצה חקלאית ברובה, שהשטחים הפתוחים ואיכות הסביבה עומדים בראש מעייניה, לא הופתענו מהבחירה בנו כמבשרי השינוי בתחום הטיפול בפסולת, וגם לא מהתוצאות הראשוניות של הפיילוט. רמת הנגב מובילה את הטיפול בניצול ובמחזור מים, בהכרזה על שמורות טבע, וכעת גם בטיפול בפסולת, ועל כך יש לברך את העוסקים במלאכה החשובה. אנחנו מקווים לקדם בשטחי המועצה הקמת מתקן לטיפול באשפה אשר יאפשר גם ייצור של חשמל, ולהוביל את מהפכת המחזור גם בתחום הזה”.

לחצו כאן או על התמונה לקבל את סיכון נתוני הפסולת

 

 

 ברמת נגב מפרידים וממחזרים: סרטון הדרכה