חדשות

קיץ ברמת הנגב 2013

 אנו גאים להזמין את כולם לאירועי קיץ 2013 ברמת הנגב

העבירו ושתפו…

 

 

השוק הירוק נורית גיאהשוק הירוק במדרשת בן גוריון

 

שוק איכרים, המתקיים פעם בשבוע באופן קבוע בימי חמישי בין השעות 16:30-19:30, במרכז המסחרי במדרשת בן גוריון.

השוק הירוק מציג ממיטב תוצרת הנגב – ירקות ופירות ברי קיימא ואורגניים, לחמים מתוצרת מקומית, עוגות טובות ובריאות, דבש, ריבות וממרחים, מוצרים אורגניים ואקולוגיים, עבודות יד (קרמיקה, תכשיטים, תיקים, ועוד…), אוכל מקומי ודוכני מידע של עסקים קטנים.

למבוגרים: מוזיקה טובה, הרצאות וסדנאות שונות. לילדים: פינת יצירה, פעילויות וסדנאות שונות וגן שעשועים גדול צמוד למתחם השוק.

לפרטים נוספים: נורית גיא | 054-4636613 | nuritguy@vmail.co.il | חפשו אותנו בפייסבוק: השוק הירוק.


לילות ירח 2013

18-19 ביולי: לילות ירח במדבר

 

פסטיבל הופעות ופעילויות לכל המשפחה- החברים של נטשה, יהודה פוליקר, אמיר דדון, טיולי גמלים, סיורי לילה ועוד. מחיר מיוחד לתושבי רמת הנגב

פרטים נוספים >>


 

18-19 ביולי: סדנת בניה באדמה

 

הסדנה תתקיים בעזוז, לבאים מרחוק אפשרויות לינה שונות .שחף 054-2224908

פרטים נוספים >>


 

28 ליולי עד ה 15 באוגוסט: תל חי כיתות אומן לפסנתר

 

60 תלמידים לפסנתר מצטיינים ומבטיחים מהארץ ומכל רחבי הכולם, ומספר רב של מורים, מהמוסדות הטובים בעולם יערכו כל יום כיתות אמן בשעה 16:00 וקונצרט תלמידים בשעה 20:00.
כל האירועים פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום.

לפרטים נוספים www.masterclasses.org.il

 


 

 

פסטיבל הבוסתן בניצנה17-18 באוגוסט: פסטיבל בוסתן בניצנה

 

כניסה ללא תשלום

סיורים מודרכים באתרי האזור, פיתות על הטאבון, דוכני מזון ושתייה, פינת יצירה מחומרים מן הטבע, קטיף פירות ומוסיקה טובה.  טיול עששיות למערת ניצנה וקבלת שבת מוסיקלית עם נגנים.
לבני 18+

לפרטים: 054-5755911

 

 


 

קפה עזוז- ליין הופעות קיץ

 

27.06 ANNA RF רגאיי אטני מדברי

04.07 ערן צור– מופע סולו עם מיטב השירים

18.07 כתם פז רגאיי יהודי חילוני /דתי

 01.08 מארק אליהו-חיים לרוז-אלון אמנו: שלושה וירטואוזים של מוזיקה קלאסית פרסית עתיקה בשילוב מוזיקה אלקטרונית.

15.08 דותן מלאך פולק רוק אתני עם וידיאו ארט

לפרטים והזמנות: 054-5808433

 


 

לילות קיץ נעימים בנגב-בית ספר שדה, שדה-בוקר

 

בור חוואריםהפעילויות יתקיימו במהלך יולי-אוגוסט מידי ימי חמישי-שישי, ומתאימות לכל המשפחה.

1. טיול לילי- חווארים לאור ירח.
עם רדת החושך בימי ירח מלא, נשטף נחל חווארים באור ירח קסום. סלע החוואר הבהיר מחזיר את האור ומשמש ‘כפנס לילי’. את המסלול נתחיל בבור חווארים אשר נבנה ע”י הנבטים, ממנו נעבור דרך שער הצור, ונרד לאורכו של הנחל עד הגיעו לנחל צין הגדול- דרגת קושי קלה, משך המסלול 2-3 שעות.


טיול לילה עקרבים2. ערב עקרבים

עם רדת החשכה נצא ללמוד על עקרב-חיה שרובנו חוששים ממנה. נלמד על הסיפור האמיתי שלהם, על מנהגי החיזור והרביה והמעניין מכל- על שיטת הציד שלה. לאחר הלמידה נצא לשטח ובעזרת פניסים מיוחדים- אולטרא סגוליים נלך לחפש אותה ברכס חלוקים.

3. ערב כוכבים
נצא לראות כוכבים כמו שעוד אף פעם לא ראיתם. בעזרת טלסקופים נצפה באלפי הכוכבים שבלילות מדבר חשוכים, יוצרים צורות ומערכות שתרבויות בכל העולם נתנו בהם סימנים ושמות. נשכב על הגב עם כוס תה חם, נאתר גלקסיות וכוכבי לכת ונהנה מהדממה המדברית.

4. טיול זריחה להר צרור
נחנה את הרכבים בראש מעלה צין ונלך בחושך האחרון עד לקצה הר צרור בהליכה של כק”מ. את השמש נקבל בתצפית נפלאה על בקעת צין וחוד עקב. אם יהיה לנו מזל נוכל לראות את הנשרים מתחילים להנמיך טוס לכיוון תחנת ההאכלה שנמצאת בסמוך להר.

5.נחל עץ לאור לפידים
נחל עץ, או נחל נוקד בשמו הרשמי קיבל את שמו בזכות השיטה הענקית והייחודית שנמצאת באחד מפיתוליו. בטיול נלך לאור לפידים בוערים מחרבת חלוקים, דרך העץ אל מצפור חגי. נשמע על תושבי האזור בימי קדם ואגדות וסיפורים על לילות מדבריים תחת העץ.

לפרטים נוספים והרשמה: 08-6532016 | orders.boker@gmail.com

 


 

קטיף לילה בחוות רוטה

 

הלנים בחוות רוטה בסופי שבוע של אוגוסט יהנו מבציר לילה.

לפרטים נוספים: 054-4968703

 


 

דרור במדבר גלישת חולות2גלישת חולות

 

אטרקציה מהנה וייחודית ל”דרור במדבר” בדיונות המרהיבות של הנגב. חוויה אדירה! למטיילים ברמת הנגב או בדרך לאילת. אין צורך בניסיון קודם והחוויה מתאימה לכל אחד, מגיל 4 ומעלה.
הגלישה היא על גבי גלשני חולות ומגלשות, בשכיבה על הבטן או בישיבה. ניתן לשלב את הגלישה עם מתחם רענון ורגיעה של קפה / תה צמחים מדברי על גבי מחצלות ומזרנים. ניתן ומומלץ לשלב עם טיול ג’יפים.
ימים א-ש 08:00-19:00 בתיאום מראש.

לפרטים והזמנות: 057-7892251 | 054-3046054 | www.drorbamidbar.co.il


 

טיולי קיץ של נגב ג’יפ

 

טיול ג’יפים רטוב בהר הנגב
טיול ג’יפים למעיין עין עקב, בו מפל גבוה ובריכות בהן ניתן לשכשך ואף לשחות. בדרך נעצור להסברים ותצפיות נוף ואף נצפה בעזרת טלסקופ על קיני נשרים.. הטיול מודרך על ידי צוות מדריכים העוסקים במחקר במכון לחקר המדבר בשדה בוקר בראשות ד”ר חיים ברגר, אקולוג שעוקב שנים רבות אחר ההתנהגות של טורפים שונים כגון זאבים שועלים וצבועים. עם השנים בניסיון הרב שנרכש בכל תחומי המדבר פותח סגנון מיוחד של טיולים המייצג את המדבר מעבר למקום עם תנאי אקלים שונים, אלא כמקום מיוחד הגורם לאדם להיפתח ולספוג תובנות חדשות… עלות: 200 ש”ח למבוגר ו 185 ש”ח לילד. לסיור של שעתיים וחצי. בתיאום מראש, מספר המקומות מוגבל. יוצאים ממדרשת בן גוריון. מתקיים בכל יום בשבוע.

ציורי סלע בהר ערקוב . צילום רזי יהלספארי לילה בהר הנגב- חיי הלילה של המדבר
יוצאים להרפתקת שטח עם ד”ר חיים ברגר- אקולוג שחוקר התנהגות טורפים, כגון זאבים וצבועים. נוסעים בג’יפ של החוקר ומאירים עם זרקאורים נכיר את סודות חיי הלילה במדבר מזוויות חדשות ומרגשות. נחווה התנסות בהרדמת בעלי חיים עם קנה נשיפה של חץ הרדמה, נכיר את ציוד המעקב, ונעשה יציקת עקבות בגבס ועוד ועוד. הכל בשילוב אופטימאלי בין הנאה ותוכן מרתק. מהלך הסיור נדבר על ההתנהגויות השונות שנראה והמשמעות שלהם- עם השלכות וקריצה להתנהגות בני אדם…הדרכה מותאמת גם למשפחות וילדים.

ציורי סלע בהר הנגב- הצצה לעולם הפולחן הקדום
יוצאים לטיול כשעה לפני השקיעה – בערוב היום, יחד עם ד”ר חיים ברגר, חוקר התנהגות בעלי חיים שעוסק בין השאר בחקר תרבויות קדומות, מגלים את סודות ממלכת הנבטים כיצד גידלו ענבים ליין במדבר, והיכן הסתירו את מקורות המים. נחצה כפר רועים בידואים בשעה הקסומה בה גולשים העדרים חזרה למאהל. לקראת שקיעה נגיע לאתר מרתק של ציורי סלע- הכולל פולחן קדום בצורה של סצנות צייד- חלקן של בעלי חיים שנכחדו כבר מהנגב. לאחר מכן נראה ונבין כיצד התפתחו הסמלים שמתמצתים את הציור המורכב, נראה את ה- א’ הראשונה בעולם מסוג כתב פרוטו סינאי ממנו התפתח האלף המודרני בעברית, וה A וה אלפה הלטינים אשר יצרו מהפיכה תרבותית ובהן אנחנו משתמשים עד היום… נשלב עצירה קצרה עם מדורה אותה נדליק בעזרת אבן צור.. ונכין תה מדברי מרענן..
במהלך הסיור נדבר על מסורות ופולחן קדום המשמעות שלהם- יחד עם המצאת האלפבית – וההשלכות להבנת סיפורי המיתולוגיה והתנ”ך מזווית לא שגרתית.

עלות: 200 ש”ח למבוגר ו 185 ש”ח לילד’ לסיור של שעתיים וחצי כולל הפסקת תה וסיפורי חיות ומדבר סביב מדורה.
בתיאום מראש, מספר המקומות מוגבל.

יוצאים כל ערב ב 21:00 מתחנת הדלק של קיבוץ שדה בוקר. מלבד ערבי שישי.

 לפרטים והזמנות: 054-5343797 | negevjeep@gmail.com | www.negevjeep.co.il