חדשות

פריחה בבורות לוץ

 

 ממש עכשיו, פריחה מרשימה בבורות לוץ

 

כבר בנסיעה בכביש 171, המטפס לאזור הר הנגב הגבוהה, ניתן להבחין בפרחים בשלל צבעים שצומחים בצידי הכביש, היכן שמי הגשמים נאגרים.

שמשוני הנגב בשלל הצבעים, המוריקות והסביונים, שצובעים את צידי הדרך בסגול, צהוב, ארגמן, לבן ועוד, הם רק הכנה למה שמצפה למטיילים באזור בורות לוץ!

בורות לוץ במפת גוגל

אחרי הפנייה צפונה עם השילוט לבורות לוץ, בדרך האפר המסומנת בכחול, והחניית הרכב בחניון המסודר, אפשר להבחין ישר במרבדים ירוקים בכל ערוץ אליו מתבוננים! אחד המקומות הטובים ביותר באזור, בהם ניתן לראות מגוון רחב של פרחים, הוא הערוץ שיוצא צפונית מהחניון ומזרחית לסימון האדום (הערוץ לא מסומן אבל הולך במקביל לסימון האדום).

 


בערוץ זה ניתן ליהנות מפריחתו הייחודית והיפה של הצבעוני הססגוני, פריחת העריוני הצהוב בעמוד תפרחתו הצפופה והמרשימה, גם הכלניות הדרימו וניתן לראותן בערוץ, ישנה פריחה יפה של מנתורי המדבר, ערטנית השדות, ציפורני החתול, מקור החסידה, חלמית גדולה, בוצין, בן שלח ועוד..

על השביל השחור או האדום לכיוון ראש אלות, הנמצא צפונית לערוץ ולחניון, אפשר לראות פריחות של רבים מהצמחים שניתן היה לראות בערוץ, כמו הצבעוני הססגוני, שמשוני הנגב בצבעים סגול, לבן צהוב ארגמן ועוד, ציפורני חתול ועוד ועוד.

בנוסף, ברי המזל, יכולים להיתקל בשמשון קהירי וצבעוני המדבר (צומח בעלייה לראש אלות). על הסימון הירוק שלוקח אותנו לראש אלות, לפניי העלייה, ניתן לראות את פריחתו של שקד הרמון, מין מיוחד של שקד, המאפיין את אזור הר הנגב. ישנן באזור גם ריכוז של אלות אטלנטיות יפות ומרשימות.