חדשות

פסטיבל שותפויות: מי ביקר אותנו החודש?

ביקור משלחת צעירים מלאס וגאס מרץ 2016

החודש האחרון היה תקופה מאוד משמחת ואינטנסיבית למחלקת שותפויות. במהלך החודש זכינו לשלל ביקורים מחברינו בארה”ב.


 

החודש האחרון היה תקופה מאוד משמחת ואינטנסיבית למחלקת שותפויות

 

התקופה התחילה בביקור של ראש המועצה שמוליק ריפמן, מנכ”ל ומנהל שותפויות ערן דורון ודוברת המועצה אדווה לויד בארה”ב, שם נפתח קשר חדש עם ראש מדינת ניו מקסיקו לטובת חתימת הסכם ל”עיר תאומה”. השותפויות שלנו מתחזקות כל יום!  

 

טוד פוליקוב – מנכ”ל פדרציה יהודית לאס וגאס

מנכ”ל הפדרציה היהודית של לאס וגאס, טוד פוליקוב, ביקר אצלנו בפעם הראשונה במועצה. טוד הוא מנכ”ל חדש בפדרציה, איש מקסים, חם ואהוב ובעל חזון לעתיד. טוד ביקר ב”ארכיון בן גוריון” במדרשה, למד על הפעילות החשובה של “רוח המדבר”, הכיר תושבים בקהילה של באר מלכה ופתחת ניצנה ושמע על החיים בפתחה, נפגש עם צוות “המדרגה” תוכנית האצה לסטארטאפים צעירים בקיבוץ רביבים, נפגש עם תלמידים וצוות חינוך בבי”ס צין ועוד ועוד.

טוד כתב בבלוג האישי שלו ” הפדרציה היהודית של לאס וגאס מחוייבת לשותפות ונעשה מעל ומעבר כל דבר אפשרי להמשך את הגידול וההשפעה החיובית בין הקהילות שלנו ומדינת ישראל”.

ברוכים הבאים למשפחה טוד, יחד כקהילות שותפות נגיע לכל מטרה – השמיים הם הגבול!

 

טקס מלגות לסטודנטים - משפחת דיוויס

לורנס וג’ואן דיוויס וכנס דיוויס

בתאריך 3/3/2016 התקיים, זו השנה החמישית, טקס חלוקת מלגות למלגאי דיוויס.

ג’ואן ולורנס דיוויס מהקהילה היהודית בלאס וגאס, ארה”ב הקימו ותומכים בתוכנית קרן מלגות לסטודנטים. השנה התוכנית משותפת עם מפעל הפיס ופר”ח שמאפשרים לנו להגדיל את סכום המלגות.

השנה יש לנו 136 סטודנטים מכל רחבי המועצה שמקבלים מלגות לטובת השכלה גבוהה. המלגאים שלנו לומדים בתחומים מגוונים, לדוגמא: רפואה, חינוך, מדעי החיים ועוד. לטובת המלגה הסטודנטים מתנדבים בקהילה בכמה מסגרות: חונכי פר”ח, פורום שותפות הצעירה, מעורבות חברתית ומעורבות טיפולית.

בנוסף, בני משפחת דיוויס התארחו אצלנו 6 ימים והכירו לעומק את המועצה. הם ביקרו ברוב הקהילות שלנו במועצה, למדו והכירו אישית את האתגרים, הקשיים וההצלחות והעתיד שלנו ברמת הנגב.

תודה רבה לורנס וג’ואן דיוויס על התמיכה הממושכת בצעירים שלנו כאן ברמת הנגב, מחכים לראות אתכם בקרוב.

 

ביקור לארי מייזל מדנבר מרץ 2016לארי מיזל ומיכאל סטיינברג – דנוור, קולורדו, ארה”ב

ליום סוער אחד ארחנו ביקור חשוב ומעניין של לארי מיזל מהקהילה היהודית בקולורדו ומיכאל סטיינברג מסינט לואיס, ארה”ב. לארי ומיכאל חברים ופעילים שנים רבות בישראל. הם טיילו יום שלם במועצה, בעיקר באזור פתחת ניצנה, שם למדו על החיים האתגריים על הגבול, תעסוקה, חיי קהילה ועל העתיד של הקהילות האלו בישראל. מחכים לראות אתכם שוב ברמת הנגב.

 

משלחת צעירים מהקהילה היהודית של לאס-וגאס

שמחנו לארח בפעם הראשונה ובהחלט לא האחרונה, משלחת של 7 צעירים (20-40) מהקהילה היהודית השותפה שלנו בלאס-וגאס! משלחת צעירים זו הגיעה למועצה כדי בראש ובראשונה להכיר את הצעירים שלנו, להכיר את החיים בנגב וכדי ליצור שותפות עמוקה בין הקהילות בפרויקטים משותפים.

במשך שהותם במועצה ליוו אותם צעירי “פורום השותפות” בשיתוף עם מחלקת השותפויות, מרכז הצעירים וצעירים רבים מכל קהילות המועצה שנרתמו למסע המיוחד ועזרו למפגש זה עם החיים במועצה להתממש.

בשבוע מיוחד זה הם ערכו בין היתר, רכיבה אתגרית לצריף בן גוריון וסדנה על מנהיגות דרך מפגש עם מורשתו ודמותו של דוד בן גוריון, ביקור במו”פ ולמידה על חקלאות ציונית פורצת דרך במועצה, ביקור בארכיון בן גוריון, ערב מיוחד בפאב 40 עם שלל להקות צעירות ויצירה מקומית, מפגש עם חיי קהילה שיתופית בקיבוץ רביבים, קבלת שבת ואירוח על ידי חברי קהילת רתמים, מפגש עם צעירים מהקהילה הבדואית בביה”ס נווה מדבר בניצנה ועם שלל פרויקטים נוספים המתקיימים בקהילות בפתחת ניצנה, ביקור בעוטף עזה ושיחה על אופי החיים וההתמודדות עם החיים באזור זה, ביקור במתקן חולות ומפגש עם הפליטים במקום, ביקור בבית הספר “משאבים” ופרויקט “מרחב צמיחה”, בנייה וחיזוק הקשרים עם צעירי המועצה דרך שלל פעילויות משותפות ומפגש עם פרויקטים שונים ועוד ועוד…

נקווה שבזכות משלחת זו והעבודה הפורה עם הקהילה היהודית בלאס וגאס, בעתיד יבנו תכניות משותפות ל”פורום השותפות” של המועצה, למרכז הצעירים ולצעירי לאס-וגאס, ובכך נעמיק עוד יותר את הקשר המיוחד וניצור עתיד משותף  לשתי הקהילות.

תודה גדולה נשלחת לצעירי המועצה, הצוות, לקהילות במועצה ולכל מי שלקח חלק בהגשמת משלחת זו!

 

* כתב: גר’ד וויט, רכז שותפויות במועצה