חדשות

מתגייסים למען ניקו

ניקו, מתנדב יחידת החילוץ הר הנגב, נפצע קשה במהלך אימון של היחידה. מתנדבי יחידות החילוץ יוצאים במבצע לגיוס תרומות למימון הטיפול בניקו ומבקשים את עזרת הציבור.


ניקו, מתנדב יחידת החילוץ הר הנגב, נפצע קשה במהלך אימון של היחידה.

מתנדבי יחידות החילוץ יוצאים במבצע לגיוס תרומות למימון הטיפול בניקו ומבקשים את עזרת הציבור.

 

ניקו – ניקולאי נולד בשנת 1985 בסיביר, לטטיאנה ולייבגני. אביו נפטר כאשר היה בן חמש. שנות ילדותו ובגרותו עברו בבית הסבתא. אימו נישאה בשנית ולמשפחה נוספה האחות אלונה.

לפני כ 10 שנים, עלתה המשפחה לישראל, וניקו איתם, והתיישבה במצפה רמון. בלי ידיעת עברית עבד בכל עבודה מזדמנת עד שהגיע לחברת טיולים “טיול אחר” בה נחשף למדבר ולהוויית המטיילים, עבודה הכרוכה בלילות בשק שינה, מדורות, ג’יפים ושבילי עפר.

 

בשנת 2008 עבר ניקו לעבוד במסגרייה בא.ת. מצפה רמון. בעל המסגרייה, מתנדב ביחידת החילוץ הר הנגב, עורר את סקרנותו של ניקו והוא בחר להתנדב ליחידה למרות דרך חתחתים המלווה מתנדב שלא היה בשרות צבאי מלא.

באותה שנה הפכה ההכרות עם אלוירה, חברה שעלתה גם היא מסיביר, לזוגיות שהולידה את בנם אוריין בן השנה וחצי. בשנת 2010 סיים קורס טיפוס, גלישה וחילוץ בחבלים (טג”ח) של צה”ל בהערכה יתרה מכל מפקדיו. יכולת טכנית גבוהה ומבנה גוף אתלטי הקנו לו את היכולת לבצע חילוצים מורכבים וקשיים.

 

בתאריך 26 לנובמבר 2012 התייצב ניקו לאימון של שלושה ימים, הנערך לכלל צוות הטג”ח ביחידה לאימון ותרגול השיטות לחילוץ בחבלים. בעת התרגול החבל עליו התאמן נתפס בזיז סלע. הסלע במשקל של 35 ק”ג ניתק מהמצוק ונפל עליו מגובה של כ- 4 מטר. על ראשו הגנה קסדה אך הפגיעה בעורף הייתה קשה וריסקה שתיים מחוליות הצוואר וגרמה לטראומה של חוט השדרה. ניקו נותר למעשה תלוי בין שמיים לארץ על החבלים והאימון הפך לאירוע אמת הקשה ביותר של חילוץ חבר לצוות. הפינוי נעשה במיומנות ע”י רופא ופרמדיק שנכחו באימון.

 

ניקו הובהל לבית החולים “סורוקה”, שם התבררה חומרת הפגיעה, קשיים בנשימה, יכולת מוגבלת להניע את הידיים וחוסר תחושה ברגליים. בניתוח שנמשך כארבע שעות, לתוך הלילה, הוסרו שברי עצם ונוקזו דימומים שלחצו על חוט השדרה, הותקן קיבוע לחוליות השבורות וניקו הועבר ליחידה לטיפול נמרץ. לאחר כיומיים עבר ניתוח נוסף ארוך וקשה ע”מ לשפר את מצב החוליות ולהסיר שברי עצם שנותרו קרוב לחוט השדרה, זיהום בריאות וסיבוכים נשימתיים שהם תוצר של אופי הפגיעה נוספו למאבק של ניקו בפציעה ולניתוח נוסף לשיפור יכולת הנשימה.

 

כיום מחובר ניקו למכונת הנשמה, דרך קנה הנשימה, ומוזן באופן מלאכותי. הוא בהכרה מלאה, אך משותק בארבע גפיים, התקשורת איתו מתבצעת בסימנים וקריאת שפתיים, סובל מחום גבוה וחולשה של כל מערכות הגוף.

לניקו צפויה תקופת שיקום ארוכה וקשה של שיקום פיזי נשימתי ויכולת הדיבור.

אנו, מתנדבי יחידות החילוץ יוצאים במבצע לגיוס תרומות לתמיכה במשפחה ובניקו ומבקשים את עזרת הציבור.

 

ניתן לתרום :

 

חשבון של יחידת החילוץ

“יחידת חילוץ הר הנגב למען ניקו”

פרטי חשבון הבנק:

בנק הפועלים– 12
סניף- 672 מצפה רמון
חשבון מס‘ 234238
אפשר לבצע העברה בנקאית או לשלוח צ’ק לפקודת “יחידת חילוץ הר הנגב למען ניקו”.

לשלוח לכתובת:

דובי רול, ת.ד 356, מדרשת בן גוריון, 84990, המשמש נאמן לחשבון זה.
לשאלות וברורים נוספים: dovi@tiyulacher.com

 

העמותה של יחידות החילוץ

לבעלי עסקים המעוניינים בפטור ממס על פי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה:
עמותה של יחידות החילוץ “היחידה הישראלית להחשת פעולות חילוץ והצלה“

עמותה רשומה מס’ 58-011367-8

פרטי חשבון הבנק של העמותה:

בנק הפועלים -12
סניף-612 נתניה
חשבון מס’ 51973
אפשר לבצע העברה בנקאית או לשלוח צ‘ק לפקודת “היחידה הישראלית להחשת פעולות חילוץ והצלה”

לשלוח לכתובת:
רמי מוסלי, ת.ד 98, מדרשת בן גוריון, 8499000.
לשאלות ופרטים נוספים: mosly@bgu.ac.il