חדשות

משלחת סיוע לקולרדו

Israaid organization delegation landed in Denver, along with representatives of the Negev Mountain Rescue Unit. משלחת israaid בקולורדו. צילום israaid

4 ישראלים מארגון ישראייד (israaid ) נחתו בדנוור, יחד איתם רמי מוסלי ונמרוד בן אהרון, מיחידת החילוץ של רמת הנגב. הם עברו באתרים שנפגעו בבולדר ובעיירות הצפוניות לה.


כבר מספר שבועות מכסים שיטפונות אזורים נרחבים בקולורדו. השיטפונות גרמו לנזקים רבים.

 

מיד לאחר כיפור יצאה משלחת מארגון ישראייד (israaid ) לדנוור, ואיתם רמי מוסלי ונמרוד בן אהרון, מיחידת החילוץ הר הנגב. הם עברו באתרים שנפגעו בבולדר ובעיירות הצפוניות לה.

בחינת המצב מעלה, כי ההרס הוא רב, בעיקר בעיירות הקטנות שצפונית לבולדר. אחת מהעיירות האלה נסחפה כליל וכנראה לא תשוקם כלל, היא תיהרס ותיבנה מחדש. עשרות אלפי בתים ניזוקו.

 

הצוות הצטרף ליום התנדבות של כלל הארגונים היהודיים ויחד איתם שיקם בית של חבר הקהילה היהודית ובתים נוספים בבולדר ובעיירה לונגמארט הסמוכה.

בשבוע האחרון של ספטמבר הצוות בקולרדו תוגבר בשני מתנדבים בשבוע שעבר וכרגע עובדים 5 חברה בעיירה קטנה בשם LAYON .בשלושת הימים האחרונים מתמקד הצוות בעיירה זו.

הצוות הישראלי עובד יחד עם ארגון בשם TEAM ROBICON. זהו ארגון של משוחררי צבא של ארה”ב שהקימו גוף וולנטרי לסיוע וחילוץ במוקדי אסון.

אנשי הצוות מדווחים על אוירה טובה למרות העבודה הפיזית הקשה שדורשת מאמץ רב.

היום יום א (30/9/2013) – הצוות התפנה לסייע לבית חב”ד, שניזוק בבולדר והם מקווים כי יצליחו להביא גם אותו למצב סביר.
ביום שני אחרי הצהרים יצטרפו לצוות Israide בני נוער יהודיים מבולדר ומשלחת הנוער של רמת הנגב (שנמצאת כרגע בדנוור לשבועיים).
ביום חמישי יצטרפו עוד 3 מתנדבים מרמת הנגב למשלחת וכך ניצור חפיפה קצרה בין אלה שהגיעו ואלה שמתחילים לחזור לארץ.

התגובות בקהילה ואצל הארגונים הלא יהודיים מצוינות וכולם כולם גאים בצוות הישראלי.
בשבוע הבא נבדוק אפשרות לשלב אנשים נוספים בעבודה.

תמונות של העבודות אפשר לראות בדף הפייסבוק של ארגון ISRAAID:

https://www.facebook.com/#!/israaid

תעשו להם לייק – הם עובדים קשה…

 

צילום תמונה: ISRAAID