חדשות

מי רמת הנגב החלה בהקמת מכון לטיהור שפכי עיר הבהדים

בנק הפועלים נבחר ללוות פיננסית את חברת מי רמת הנגב בהקמת מכון הטיהור לשפכי עיר הבהדי”ם ויישובי רמת הנגב.

 

‘מי רמת הנגב’ חברת הביוב והמים בבעלותה המלאה של המועצה האזורית רמת הנגב, החלה בעבודות לביצוע הקמת מכון מודרני, קווי ביוב באורך של כ- 14 קילומטרים ומעל שש תחנות שאיבה לביוב לטיהור שפכים שמקורם: בעיר הבהדי”ם (“קריית ההדרכה של צה”ל”), יישובי המועצה באגן משאבי שדה ובסיסי צה”ל נוספים.

 

היקף הפרויקט הצפוי הנו מעל 84,000,000 שקלים והוא הפרויקט הגדול ביותר במועצות האזוריות בשנת 2012 . עבודות ההקמה החלו והפרויקט יוקם לפי התוכניות עד ליולי 2014.

 

מימון הפרויקט יהיה באמצעות הלוואות שנטלה מי רמת הנגב ותקציב מיוחד של משרד הביטחון והמנהל לפיתוח תשתיות ביוב ברשות המים הממשלתית. בנק הפועלים גבר על בנקים אחרים ויממן עבור החברה 2012-2013 כ- 6,000,000 שקלים, ויתכן שיממן אף פרויקטים נוספים בתחום המים והביוב עבור החברה.

 

לדברי שמוליק ריפמן, ראש המועצה ויושב ראש דירקטוריון ‘מי רמת הנגב‘ : “ההוצאה לפועל של פרויקט סילוק וטיהור השפכים, והאמון של הבנקים בפרויקט מסייעים להפוך את חזון מעבר בסיסי צה”ל לדרום מחזון- למציאות.”

 

לדברי מנהל מו”פ רמת הנגב ומנכ”ל החברה, יענקלה מוסקוביץ: “ביצוע הפרויקט יהווה מהפכה בכל הקשור לאיכות הטיפול בשפכים במועצה אזורית רמת הנגב, ויותר חשוב מכך – יאפשר לעשות שימוש במים ממוחזרים שיאפשרו השקיית שטח החקלאי של 1,000 דונמים לפחות.”

 

לאור מורכבות של ביצוע פרויקטים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים המועצה האזורית רמת הנגב הקימה את מי רמת הנגב שהיא חברה העוסקת בתחום הביוב והמים בבעלותה המלאה של המועצה האזורית רמת הנגב.

 

ארז ימיני, מנהלה של חברת ‘עלמא’ שהקימה עבור המועצה את ‘מי רמת הנגב’ ומלווה את החברה בהסדרת המימון לפרויקטים של החברה: “הליווי הפיננסי של בנק הפועלים מהווה הבעת אמון ביכולתה של מי רמת הנגב להוציא לפועל פרויקטים מורכבים. מי רמת הנגב הנה מודל לפעילות משקי מים וביוב במועצות אזוריות שאנו סבורים שלאור הצלחתו יאומץ על ידי מועצות אזוריות נוספות “.

 

 

אודות מי רמת הנגב:

 

מי רמת הנגב הנה חברה בבעלותה המלאה של המועצה האזורית רמת הנגב, החברה פועלת על בסיס עסקי ומתחילת פעילותה בשנת 2010 קיבלה על עצמה את האחריות על תחום הביוב במועצה וכן קיבלה הכרה כספק מים על ידי רשות המים הממשלתית.