חדשות

מבצע צוק איתן – לוח מבצעים של רכזת התנדבות ברמת הנגב

מתנדבים רבים מרמת הנגב והסביבה לוקחים חלק במשימות השונות הקשורות למבצע צוק איתן, ועל כולם מנצחת חני פריאל מרביבים


 

מתנדבים רבים מרמת הנגב והסביבה לוקחים חלק במשימות השונות הקשורות למבצע צוק איתן, אם בפעולות הפגה, באיוש החמ”ל, באירוח תושבים או בסיוע לחיילים.
על כל אלו מנצחת ביד רמה חני פריאל, רכזת התנדבות במועצה וחברת קיבוץ רביבים.
קבלו הצצה ליומן המבצעים שלה.

 

יום חמישי,10.7 אחה”צ 

בקשה לאייש מוקד טלפוני במועצה החל מיום שישי בשעה 15:30 עם יום ראשון בשעה 8:00 בבוקר , במשמרות של שעתיים – 2 מתנדבים במשמרת. 20 משמרות – סה”כ 40 מתנדבים . אני מתחילה בעבודה . יש היענות , לאחר כשעה ,אני מרגישה כמו תקליט שחוק ,חוזרת ומסבירה למה ואיך ולא לדאוג ,יש הסברים מפורטים מה לענות ולמי לפנות…

 

שישי 11.7 , בוקר

אני ממשיכה בסבב הטלפונים . הרשימה כמעט נסגרת והנה הודעה חדשה – לצמצם את שעות איוש המוקד ע”י מתנדבים. רק 10 משמרות ,ללא תורנות לילה . אני מתחילה את סבב הביטולים – הסברים . עד הצהרים הטבלה נשלחת ליעדה .

 

שישי 11.7, צהרים 

אני מקבלת טלפון מחברתי, מתנדבת במסל”ן, הפלוגה של הבן שלה נמצאת באזורנו, המילואימניקים ניזונים ממנות קרב כמה ימים , האם יש לי רעיון איפה ניתן להשיג ארוחה חמה לליל שבת? היא פונה אלי לאחר סבב של שלוש שעות בחברות קייטרינג בב”ש ,ללא הצלחה. אני מתלבשת על המשימה ובשעה 15:00 , אוספים החיילים ממטבח שדה בוקר ארוחת ערב לליל שבת ל 70 איש. זהו ,אני יכולה להתחיל לבשל את ארוחת הערב המשפחתית שלנו… בשעה 20:00 , מתחילה התורנות שלי ושל ויקטור במוקד.

 

ראשון , 12.7 

ישיבה בת”א על קייטנה של עמותת אור שלום שתתקיים באוגוסט בניצנה . 50  ילדים ונערים חסרי עורף משפחתי הגדלים במשפחתונים ובמשפחות אומנה . האם אפשר לגייס ישובים/תושבים במועצה לפעילות חווייתית עם הקייטנה ? בדרך חזרה מת”א ,כבר מתארגנת פעילות נוספת עם החיילים מליל שבת , ומסוכם על ארוחת ערב ביום שלישי ע”י טל גרליץ.

 

רביעי,16.7 

מתחילה לברר אפשרויות שיתופי פעולה עם קייטנת אור שלום בניצנה . יש בהחלט על מה לדבר .

 

חמישי , 17.7

נוסעת למדרשה לראיין את טל גרליץ לעיתון המועצה . לקראת הצהרים אני מתחילה לעבוד על תורנות סוף השבוע במוקד הטלפוני ,באותה מתכונת , 10 משמרות , 2 במשמרת ,סה”כ 24 איש . אני מתמקדת בישובים הקרובים למועצה ומדלגת על פיתחת ניצנה.. גם הפעם יש היענות ברוכה.
עד אחה”צ המשימה הושלמה ונשלחה . בערב אני מקבלת עדכון – התורנים יהפכו לכוננים, ויקראו להגיע למועצה רק במקרה הצורך . שוב סבב טלפוני נוסף לכל המתנדבים ,להודיע על השינוי.

 

שישי , 18.9

אני באמצע הבישולים לשבת , טל גרליץ ,הטורח במטבחו על ארוחת ערב ל 400 חיילים (בקשה של הגדוד בכיסופים) עם אביבה לוי לעזר כנגדו, שואל אם אוכל להשיג עוד מתנדב למטבח , אני מתקשרת לכמה מידידי במדרשה ,כולם עסוקים ולא יכולים להיענות לקריאה . מכבה את התנור ויוצאת למדרשה ,לעזור במשימה . סלט כרוב וגזר לגדוד, סלט מלפפונים ושמיר ואחרי 3 שעות אני חוזרת למטבח הפרטי שלי.
באמצע ארוחת הערב המשפחתית ,מצלצל שוקה הרס”פ. אנחנו קובעים מקום מפגש להחזרת הציוד למחרת ( 9 ארגזים טרמיים , 24 תבניות נירוסטה).

 

שבת, 19.7

תחנת הדלק בצומת אורים . המון חיילים , כל סוגי הרכב הצהלי ,נכנסים ויוצאים בסערה . רק שוקה הרס”פ מתמהמה. לאחר המתנה של שעה , אנחנו מתבשרים שמבצע החזרת ציוד לא יתקיים כנראה ,עד לפתיחת הכבישים. חוזרים הביתה.
למחרת , אחרי סידרת טלפונים, הציוד מועבר לקיבוץ רעים ,מועמס על טנדר גדול ,ומגיע לרביבים . ויקטור מנודב להסיע את הכבודה למדרשה.

 

ראשון ,20.7 ,בערב

בועז מרתמים מצלצל ומספר על קבוצת חיילים שנתקעו ללא שקי שינה . לא בטוח שהשקים יוחזרו . הוא כבר אסף מרתמים ושואל אם אוכל להשיג 5 שקי שינה ברביבים, ואם אפשר, אז גם קרטון חטיפים וקצת שתייה. 15 דקות בלבד נדרשו כדי למלא את הבקשה , ובועז נקרא להעמיס. למחרת ,אגב , הוחזרו כל השק”שים.

 

שני , 21.7

שלומית ולרשטיין, ממחלקת הרווחה,  מתקשרת בנוגע לסדנת הפגה לנשות רתמים . יש כבר 25 מגויסים בישוב וכדי שהנשים תוכלנה להשתתף בראש שקט בסדנה , נדרשות לפחות 25 שמרטפיות . האם אפשר לארגן קבוצת שמרטפיות ברביבים ? בהחלט . מודעה על לוח המודעות ברביבים, מודעה בלוח האלקטרוני המפנה ללוח המודעות, ורשימת השמרטפיות מתחילה להתארך. בירורים טלפוניים לגבי הנחיית הסדנה.

 

רביעי , 23.7 

שלושה תושבים מיישובי המועצה מחפשים מקום התנדבות ומוצאים מקלט ממוזג במוקד טלפוני, במהלך היום במועצה. בחורה מירושלים עם המלצות מבקשת להתנדב לעבודה עם ילדים ברביבים, היא תתקבל בברכה.  במקביל אני מתחילה לעבוד על לוח המתנדבים למוקד הטלפוני לסוף השבוע . בצהריים אני יכולה כבר להודיע לשלומית שיש לנו גם מנחה מאחד מיישובי האזור, בהתנדבות, כמובן . במקביל אני מתחילה לעבוד על לוח המתנדבים למוקד הטלפוני לסוף השבוע .

 

עד כאן – חני פריאל, רכזת התנדבות ברמת הנגב.