חדשות

לראשונה: משלחת ישראל התחרתה ב”מרתון של הסוסים” בארה”ב

משלחת משותפת של מצפה רמון ורמת הנגב עמדה לראשונה במשימה המאתגרת.


גביע טאוויס נחשב למסלול המאתגר ביותר בתחום הרכיבה – 100 מיילים בהרי סיירה נוואדה, אותם יש לבצע במהלך 24 שעות. משלחת משותפת של מצפה רמון ורמת הנגב עמדה לראשונה במשימה

 

 

למירוץ קדמה הכנה של כחצי שנה ולא מעט חששות בעקבות גיוסו של אחד מאנשי הצוות ל”צוק איתן”, אך הרוכבים, ים ואילן דביר מחוות האלפקות, סיימו במקום מכובד

 

גביע הטאוויס הוא מסלול מרתון הסוסים הקשה בעולם – 160 קילומטר (100 מיילים) במסלול מאתגר במיוחד בהרי סיירה נוואדה שבקליפורניה, אותם יש לסיים בתוך 24 שעות של רכיבה רצופה. מידי שנה יוצאים לדרך כמאתיים צוותים, אך רק מחצית מהרוכבים הוותיקים מצליחים לסיים את המרוץ – ורק חמישית מאלו המנסים את מזלם לראשונה עומדים באתגר ועומדים גם בתנאים הקשוחים של התחרות, לפיהן על הסוסים לסיים את המסלול כשהם במצב אשר מאפשר המשך רכיבה. במהלך המסלול מוצבות נקודות בדיקה אשר בוחנות את מצבו הגופני של הסוס, עובדה המחייבת הכנה ארוכה לקראת המרוץ (של הרוכבים והסוסים כאחד) וצוות תומך שמסייע לכל אורכו של המסלול. למרות האתגר הגדול והעובדה שמדובר בפעם הראשונה שצוות רוכבים ישראלי משתתף במרוץ, הצליחו אילן וים דביר מחוות האלפקות שבהר הנגב לחצות את קו הסיום, כשהם מניפים את דגלי ישראל, במקום ה-77.

 

הצוות המסייע של ים ואילן הורכב בסיוע מרכז התיירות הר הנגב, המשותף למצפה רמון ולמועצה האזורית רמת הנגב, וכלל נציגים משתי הרשויות. כשבוע לפני היציאה לארה”ב התבשרו הרוכבים כי אחד מחברי הצוות גויס למבצע “צוק איתן”, אך לאחר התייעצות החליטו כל אנשי הצוות לצאת לאתגר בכל מקרה ולסיים את המסלול עם דגלי ישראל – וכך עשו. חברים ובני משפחה עקבו אחר כל רגע וכאשר חצו השניים את קו הסיום נפתחו כמה בקבוקי שמפניה גם בחוות האלפקות שבדרום.

ים דביר: “בזכות הרבה נחישות וצוות שהלך אתנו עד הסוף הצלחנו להגשים חלום של 15 שנים. חלק מהמשפחה תומך מהארץ, חלק נמצא בצוות התמיכה בקליפורניה וכולנו מרגישים גאווה שבפעם הראשונה שמשתתפים רוכבים מישראל, עם הסמלים והדגל על האוכף, אנחנו מצליחים לסיים את המסלול המאתגר הזה. כיף לראות כמה אוהבים אותנו כאן וכמה דואגים ארצנו הקטנה. כרוכבים זרים אנחנו חלק מעוד 12 מדינות המיוצגות כאן ודגל ישראל מתנופף בכל אירוע מקומי. כתיירנים בדרום הארץ, שעוקבים אחרי החדשות מישראל, היה חשוב לנו להעלות חיוך על פני כל החברים – ואני שמח שעשינו את זה.”

שמוליק ריפמן ראש מועצת רמת הנגב ורוני מרום ראש מועצת מצפה: “הרשויות מקיימות שיתופי פעולה ייחודיים בהר הנגב, זוהי דוגמה מעניינת לסוג של שיתוף פעולה שכזה.