חדשות

לאחר יותר מעשור ניתן להוציא מכרז ל- 6 חוות בודדים חדשות ברמת הנגב

כרם חוות כרמי עבדת

ביום רביעי האחרון, אישרה ועדת הכלכלה בראשותו של ח”כ איתן כבל את הכללים להסדרת הקמת חוות בודדים חדשות בנגב.


ביום רביעי האחרון, אישרה ועדת הכלכלה בראשותו של ח”כ איתן כבל את הכללים להסדרת הקמת חוות בודדים חדשות בנגב.

 

בתגובה לאישור הכללים, אומר שמוליק ריפמן ראש המועצה האזורית רמת הנגב, “זהו אירוע היסטורי עבורנו. אחרי כל כך הרבה שנים ומכשולים ברוקרטיים, ניתן להוציא מכרזים ל- 6 חוות בודדים חדשות ונוכל סוף סוף להשלים את פרוייקט דרך היין להקמת 30 חוות חקלאיות ברמת הנגב.
אני מבקש להודות לח”כ כבל שהתעקש ולח”כ ברושי וח”כ ועקנין על הצבעתם. חברי הכנסת הבינו שפיתוח הנגב אינו עינין של קואליציה או אופוזיציה .” אומר ריפמן

יותר מעשור פועלת המועצה האזורית רמת הנגב, לשכנע את משרדי הממשלה הנוגעים בדבר ואת רשות מקרקעי ישראל להוציא למכרז 6 חוות בודדים ברמת הנגב.

תכנית דרך היין, יוזמה משותפת למועצה האזורית רמת הנגב לשר החקלאות לשעבר רפאל איתן ז”ל ולאריאל שרון ז”ל שהיה שר התשתיות הלאומית, יצאה לדרך בשנת 1999.
התכנית, שאושרה במוסדות התכנון לפני מספר שנים, כוללת מיקומים ל- 30 חוות חקלאיות, מהן 23 קיימות בפועל. כתוצאה מתהליכים בירוקרטים ארוכים ומורכבים התעכבה שנים ארוכות הוצאת מכרזים על ידי רשות מקרקעי ישראל  ל-6 חוות חדשות.
כללי הרשות לפיתוח הנגב, נועדו לקבוע הוראות, תנאים ואמות מידה להכרה במיזמים חקלאיים תיירותיים חדשים בנגב (חוות בודדים חדשות). הכללים יחולו על מיזמים חדשים ולא על חוות הבודדים שכבר קיימות.

נזכיר כי לפני כשלושה שבועות הוועדה דנה בכללים ולמרות שחברי כנסת רבים הביעו בהם תמיכה נאלץ היו”ר לנעול את הישיבה הקודמת, בשל היעדרות חברי הקואליציה מההצבעה. היעדרות זו כמעט חזרה על עצמה כשבישיבה נכחו רק כבל ואיתן ברושי. התעקשותו מחד של ח”כ כבל והצטרפותו של ח”כ ועקנין מהקואליציה הביאו לאישור הכללים.

 

בתמונה: כרם ליין בחוות כרמי עבדת