חדשות

כיכר העיר בפלונסק שבפולין תקרא כיכר בן גוריון

ביום רביעי (10/4/2013) תתקיים בפלונסק שבפולין עיר הולדתו של דוד בן גוריון ראש הממשלה הראשון, אירוע מצעד החיים וטקס קריאת כיכר העיר המרכזית ע”ש דוד בן גוריון.


אורחי הכבוד בטקס שהתקיים ביום רביעי- משלחת מרמת הנגב בראשות שמוליק ריפמן , ראש המועצה

 

ביום רביעי (10/4/2013) התקיים בפלונסק שבפולין עיר הולדתו של דוד בן גוריון ראש הממשלה הראשון, אירוע מצעד החיים וטקס קריאת כיכר העיר המרכזית ע”ש דוד בן גוריון.

 

משלחת המועצה האזורית רמת הנגב בראשות ראש המועצה שמוליק ריפמן הוזמנה ע”י ראש עירית פלונסק ומועצת העיר להיות אורחי הכבוד של האירוע.

דוד בן גוריון ראש הממשלה הראשון נולד בפלונסק בשנת 1886 והתגורר בה 20 שנה עד עליתו לישראל בשנת 1906.

מזה כ 15 שנה מקיימת העיר פלונסק, בה נולד בן גוריון, קשרים הדוקים עם המועצה האזורית רמת הנגב בה קבור ראש הממשלה הראשון. במהלך השנים הללו בשיתוף פעולה הדוק משקיעה העיר פלונסק רבות לשימור מורשתו של בן גוריון ומשפחתו והנצחת הקהילה היהודית שנכחדה בשואה. הושקעו משאבים לשימור חצר בית המשפחה, שם גם הקימה המועצה האזורית רמת הנגב עץ ממתכת עליו תולים בני הנוער המבקרים בעיר מדי שנה עלה מתכת בו חרוט שם הקבוצה השנה ומגן דוד . הוקם ארכיון ע”ש בן גוריון, הוצבו שלטי הנצחה לתיעוד מורשת הגטו בפלונסק .מדי שנה משלחת בני הנוער של רמת הנגב לפולין , מגיעה לפלונסק לביקור בן יום אחד בו היא מקיימת טקס בחצר ביתו של בן גוריון ונפגשת לשיחה עם בני נוער מקומיים .

“קריאת הכיכר היא שיאו של תהליך בן 15 שנה להנצחת מורשתו של דוד בן גוריון בן העיר פלנסק ולהנצחה ותיעוד הקהילה היהודית שהיתה קיימת בפלונסק עד השמדתה בשואה. ” אומר שמוליק ריפמן ראש המועצה האזורית. “בפני עמיתי” מציין ריפמן אני אומר כי אני לא שוכח ולא סולח אולם עלינו להסתכל קדימה ולחזק את הקשר על מנת לחזק את עצמנו ולהבטיח כי לעולם תהיה שואה נוספת .

עץ המתכת שהקימה רמת הנגב בחצר ביתו של ראש הממשלה בפלונסק שבפולין. צילום שמוליק ריפנן

עץ המתכת שהקימה רמת הנגב בחצר ביתו של ראש הממשלה 
כל שנה מוסיפה משלחת בני הנוער עלה נוסף על ענפי המתכת