חדשות

טריאתלון – לא מה שחשבתם…

תריאטלון אילת 2014 - 1 (Medium)

ביום שישי 28/11/2014 התקיימה באילת אליפות ישראל בטריאתלון לילדים ומבוגרים. בארוע השתתפו רבים מתושבי המועצה, החברים בקבוצת הטריאתלון של רמת נגב ובהם גם נערים מהתיכון הסביבתי וגם ילדים שלומדים בבית ספר צין


*כתב – תומר בסקינד, מאמן הקבוצה

 

ביום שישי האחרון של חודש נובמבר (28/11/2014) התקיימה באילת אליפות ישראל בטריאתלון לילדים ומבוגרים.  באירוע השתתפו רבים מתושבי המועצה, החברים בקבוצת הטריאתלון של רמת נגב ובהם גם משפחת סבדיה שזכתה במקום הראשון בקטגוריית שליחים, שלישית הנשים התותחיות: יהודית אל עזרא, יעל קציר ומיה סלע שזכו במקום השני, נערים מהתיכון הסביבתי, ילדים מבית ספר משאבים: יאיר לב, עידו קציר, אהוד כץ, איתמר סלע ורועי סבדיה, ילדים מבית ספר צין: אלון בנשלום, עידו הרצברג, עומר פרג, אופק רימון, יוני פרידמן וענבר עמיחי. כולם הגיעו להישגים יפים וחוו חוויה נהדרת!

אולי כבר שמעתם על ספורט הטריאתלון או שראיתם בטלויזיה וחשבתם: למה? 🙂


טוב, אז הכל התחיל לפני 40 שנה משלושה חברים: האחד שחיין, השני רוכב אופניים והשלישי רץ שהתערבו מי הספורטאי הטוב ביותר והחליטו לקיים תחרות המשלבת את שלושת הענפים. לא חשוב מי זכה, העיקר שזכינו בספורט נפלא ומגוון המאפשר לנו להנות מכל הדברים שאנחנו אוהבים.

תריאטלון אילת 2014 - 2 (Medium)התחרות מתחילה תמיד בשחיה, ממשיכה ברכיבה על אופניים ומסתיימת בריצה ומחולקת לפי גילאים. מגילאי 8-9 שמבצעים את המרחק הקצר ביותר ועד גילאי 18+ שיכולים לבצע את המרחקים הכי ארוכים.

בשחיה שוחים בדרך כלל בסגנון חתירה שהוא המהיר ביותר. השנה באילת זכינו לראות צב ים ענק וידידותי שליווה אותנו על הקרקעית.

הרכיבה מתבצעת על כבישים סגורים עם אופני כביש מהירות, אבל אפשר גם להתחיל עם אופני שטח. הסרפנטינות הם הנשק הסודי שלנו באימונים ושם בעליות אנחנו מתחזקים ולומדים ללחוץ, אבל אל תגלו.

הריצה היא החלק האחרון ולעיתים הקשה ביותר כי אנחנו כבר עייפים וצריכים לגייס את כל הכוחות שנשארו לנו וגם להפעיל את ה”שריר” החשוב ביותר שנמצא בין האוזניים. תופתעו כמה כוח עוד נשאר לכם גם כשאתם מרגישים גמורים..

למרות שבטריאתלון כל אחד מתחרה לבד, באימונים אנחנו מתאמנים כקבוצה, עוזרים אחד לשני ומעודדים ואחרי תחרות מבלים יחד.

כל אחד שרוצה, יכול להתחיל להתאמן בקבוצה ובסופו של דבר להשתתף גם בתחרויות. הניצחון האמיתי הוא שלך מול עצמך, לשפר את ההישגים האישיים ולדעת שנתת הכול.