חדשות

הקהיליה החינוכית ‘ניצנה’ שבנגב תיקרא על שמו של אריה (לובה) אליאב ז”ל

מחר (יום חמישי, 28.02) בשעה 15:00 ייערך טקס קריאת הקהיליה החינוכית ‘ניצנה’ שבנגב על שמו של אריה (לובה) אליאב ז”ל.


 מחר (28.02) בשעה 15:00: הקהיליה החינוכית ‘ניצנה’ שבנגב תיקרא על שמו של אריה (לובה) אליאב ז”ל

 

במעמד בני משפחה וחברים, יו”ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, ח”כ עמיר פרץ, הסופר אלי עמיר, אופיר פינס וכ- 1,000 צעירים ממשיכי דרכו החינוכית

 

מחר (יום חמישי, 28.02) בשעה 15:00 ייערך טקס קריאת הקהיליה החינוכית התיישבותית ‘ניצנה’ שבנגב על שמו של אריה (לובה) אליאב ז”ל. באירוע ישתתפו בני משפחתו של לובה אליאב, חברים ומאות צעירים שממשיכים את המורשת ההתיישבותית והחינוכית שלו לפיתוח הנגב. האירוע ייערך במעמד יו”ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, ח”כ עמיר פרץ, הסופר אלי עמיר ויו”ר עמותת ארץ הצבי להנצחת זכרו של לובה, אופיר פינס.

 

אריה לובה אליאב ז”ל, מבכירי תנועת העבודה לשעבר, נפטר במאי 2010. כיהן כח”כ וכסגן שר. בשנת 1988 זכה בפרס ישראל על תרומתו המיוחדת לחברה ולמדינה. במסגרת פעילותו החברתית וההתיישבותית הקים בשנת 1986 את הקהיליה החינוכית התיישבותית ‘ניצנה’, מיסודה של הסוכנות היהודית, שעל גבול ישראל מצרים. בשנת 2003 זכה בפרס בן גוריון על מפעל חיים בקליטת עליה ובישוב הנגב.

 

בשעה 17:00 תיערך עצרת מרכזית בניצנה בהשתתפות כ- 1,000 צעירים ממכינות קדם צבאיות, צעירי שנת שירות (שין שינים), חניכי שירות לאומי וחברי קהילות צעירות, שמבקשים להשפיע על עתיד הנגב. העצרת תתקיים בתמיכת הסוכנות היהודית בשיתוף עם המועצה האזורית רמת נגב, הקרן הקיימת לישראל ועמותת ארץ הצבי. קודם לכן ישתתפו הצעירים בסיורים חינוכיים שבמרכזם החזון של דוד בן גוריון והמורשת של לובה אליאב לפיתוח הנגב.

 

מנהל ניצנה, דוד פלמ”ח, ציין כי בקהיליה החינוכית של הסוכנות היהודית ‘ניצנה’ שבנגב, מתקיימת מדי שנה פעילות ערכית וחינוכית לאלפי בני נוער וצעירים מרחבי העולם ומישראל. בין היתר נערכים בניצנה סמינרים קצרים חינוכיים בדגש ציוני – אקולוגי. כמו כן יש תכניות ארוכות בניצנה ובהן: מכינה קדם צבאית – “דרך ארץ”, אולפני קליטה לעולים צעירים בעלי יכולות לימוד גבוהות, פרויקט ‘מסע’ לצעירים מהתפוצות בדגש על ספורט אתגרי במדבר וברוח לובה פתחנו בשיתוף משרד החינוך גם פנימיית ‘תיקון עולם’ לקטינים מבקשי מקלט בלתי מלווים שהגיעו בגפם מאריתריאה ושהו במעצר.