חדשות

הישוב שיזף: המועצה הארצית אישרה הקמת ישוב חדש בנגב

שיזף 3. צילום רועי רוכלין

ריפמן: הישוב החדש אושר בממשלה ועבר את אישור כל מוסדות התכנון, בסיוע ותמיכתו של שר הפנים גדעון סער…


המועצה הארצית אישרה הקמת ישוב חדש בנגב

 

המועצה הארצית לתכנון ובנייה, בראשות מנכ”ל משרד הפנים בפועל, ד”ר שוקי אמרני, החליטה להמליץ לממשלה על הקמת יישוב חדש ברמת הנגב- שיזף, וזאת בתאם ליוזמת שר הפנים גדעון סער, שאושרה בממשלה, בהתאם לנוהל הקמת ישובים חדשים ולאחר שהולנת”ע (הועדה לתכנון נושאים עקרוניים) המליצה על הקמת הישוב .

 

המועצה הארצית לתכנון ובניה קיבלה את ההחלטה ברוב קולות לאחר ששמעה את כל הגורמים הרלוונטיים ובכללם, ראש המועצה האזורית רמת נגב, שמוליק ריפמן.

מדובר בישוב קהילתי מעורב חילוני דתי, המיועד ל- 250 יחידות דיור במועצה האזורית רמת נגב, נמצא בתב”ע מאושרת הכוללת: אזור תעסוקה, שטחי ציבור ומגורים ובצמידות לתשתיות תקשורת, חשמל , תחבורה וביוב קיימות.

הישוב איננו פוגע באתרי טבע ונוף והוא יבנה בצפיפות של כ-2-3 יחידות דיור לדונם.

הישוב שייך למועצה אזורית רמת נגב, הכוללת 15 ישובים שבהם כ- 6,000 תושבים. לישוב יש פוטנציאל משיכה גדול בשל קרבתו לבאר שבע והקמתו תסייע לחיזוק מטרופולין באר שבע והנגב ולפתרון צרכי הדיור עקב ירידת צה”ל לנגב.

מיקום הישוב בתא שטח הסמוך למשרדי המועצה האזורית רמת נגב, התחום על ידי דרך מספר 40 במזרח, במערב דרך גישה לכיוון צומת טללים, מצפון כביש גישה לקמפוס המועצה ומתחמים עתידיים לתעסוקה.

ברמת הנגב מברכים על החלטת המועצה הארצית שאישרה ברוב חסר תקדים את הישוב החדש שיזף ברמת הנגב . שיזף יהיה ישוב מעורב של חילונים ודתיים.

שמוליק ריפמן ראש המועצה: הישוב החדש אושר בממשלה ועבר את אישור כל מוסדות התכנון, בסיוע ותמיכתו של שר הפנים השר גדעון סער שהבין את החשיבות של הקמת הישוב. עתה אנו נערכים לתכנון מפורט של הישוב שיותאם לתנאי האזור, יאפשר דיור בר-השגה וייתן מענה לביקוש הרב של זוגות צעירים להקים את ביתם ברמת הנגב . אני מקווה כי בתוך שנתיים ניתן יהיה להתחיל בבניה.