חדשות

החינוך במספרים – סיכום תקופה

שלום כיתה א

עם פתיחת שנת הלימודים תשע”ו, ערן דורון ,שנבחר לאחרונה לכהן כמנכ”ל המועצה, מסיים את התפקיד ומעביר לד”ר ספי מלכיאור את שרביט האחריות למערכת החינוך ברמת הנגב.


 עם פתיחת שנת הלימודים תשע”ו, ערן דורון ,שנבחר לאחרונה לכהן כמנכ”ל המועצה, מסיים את התפקיד ומעביר לד”ר ספי מלכיאור את שרביט האחריות למערכת החינוך ברמת הנגב.

 

מכיוון שאני מסיים כמעט חמש שנים תמימות של ניהול אגף קהילה וחינוך אני מביט בסיפוק מה על מה שנעשה באזורינו בתחום החינוך והמתנ”ס, ובעיקר מביט אל עבר האתגרים שעומדים לפתחנו.

לנו כמועצה פתיחת שנת הלימודים הזו, נמצאת בסימן צמיחה דמוגרפית משמעותית שביטוייה בא בפתיחת שני גני ילדים חדשים בטללים ובאשלים ובפתיחת בית ספר ממלכתי דתי צומח ששמו הזמני “נגב סיני” . חשוב לציין שבית הספר האחרון שנפתח במועצה היה בית ספר צין במדרשת בן גוריון בשנת 1984.

בית ספר צין יפתח השנה את שעריו עם למעלה מ- 330 תלמידים ובית ספר משאבים חצה את 500 התלמידים.
125 תלמידים יילמדו בבית ספר נופי הבשור ו- 160 תלמידים שמתוכם 50 בתנאי פנימייה יילמדו בתיכון לחינוך סביבתי במדרשת בן גוריון שהשנה פותח, מגמת מוזיקה חדשה.
בתיכון אשל הנשיא נותרו רק 13 תלמידים ובמהלך השנתיים הקרובות לא יהיו יותר תלמידים מרמת הנגב בתיכון שהיה במשך שנים רבות התיכון שלנו.

למרות פתיחת בית הספר הממלכתי דתי, ימשיכו בשנים הקרובות ילדי כיתות ד-ח, ללמוד בבית ספר קול יעקב בירוחם ובית הספר הסביבתי- תורני במצפה רמון וקיימים תלמידים במסגרות שונות בכל רחבי הנגב.

אבל האמת שחינוך לא באמת קשור למספרים ובניגוד לחברה עסקית, בית ספר או גן ילדים אין להם משימה לגדול. המשימה של מוסדות חינוך היא לעשות חינוך טוב, כמות הילדים היא פונקציה בתוך משוואה רבת משתנים לגבי מהו חינוך טוב? אין זה המקום לפרט מהו חינוך טוב, אבל בהחלט יש ציפייה שמערכת החינוך תדע להוציא את הטוב מכל מי שנמצא בא, ילדים, הצוותים. כל השאר זה בדרך כלל, כבר טכניקה….

למצגת הסיכום לחץ כאן