חדשות

גדוד כוננים חדש של מד”א יסייע להצלת חיים בדרום הרחוק

16 חובשי רפואת חירום חדשים הוכשר בפתחת ניצנה שברמת הנגב


16 חובשי רפואת חירום חדשים הוכשר בפתחת ניצנה שברמת הנגב

 

על מנת לעבות את המענה הרפואי בגזרת הנגב הרחוק (כ-80 ק”מ מבאר שבע), הוחלט על הקמת גדוד כוננים חדש בישוב פתחת ניצנה שבמועצה האזורית רמת הנגב . הגדוד, המונה 16 חובשי רפואת חירום, יגישו סיוע לתושבי האזור עד להגעת אמבולנס וכוחות נוספים לאזור

 

במד”א ממשיכים לפעול על מנת לעבות את מערך הצלת החיים הלאומי, גם ביישובים מבודדים ורחוקים: בפתחת ניצנה, ישוב הנמצא על גדר הגבול עם מצרים ומרוחק כ-80 ק”מ מבאר שבע, סיימו השבוע 16 תושבים את קורס חובשי רפואת החירום של מד”א, והם ישמשו מעתה כגדוד כונני החירום של האזור, ויוכלו להעניק מענה מיידי ומקצועי לכל צורך רפואי שעלול להתעורר.

אזור פתחת ניצנה, נהנה עד כה רק משירותיו של אמבולנס יישובים אחד שפעל באזור. משמעות הדבר היא, שכאשר האמבולנס יוצא לפינוי, נותרים התושבים כולם ללא מענה רפואי ונפגעים אחרים עלולים לעמוד בסכנת חיים.

על כן, פעלו ראש המועצה האזורית רמת הנגב ומנכ”ל מד”א רמ”ג אלי בין, לפתיחת הקורס, שתוכנן בתחילה להיות קורס מגישי עזרה ראשונה אולם בשל הצרכים הייחודיים של האזור, שודרג לקורס רפואת חירום של מד”א.

 

 

תמונות נוספות >>

 

השבוע, ביום א (5/5/2013), סיימו 16 החניכים את הקורס, וקיבלו בטקס מרגש ערכת כונן הכוללת מירס ייחודי לכוננים, אפוד זיהוי ומדי מד”א. בנוסף, קיבלו הכוננים החדשים תעודת חובש רפואת חירום שהוענקה להם על ידי מנכ”ל מד”א, רמ”ג אלי בין.

על מנת להגיש עזרה ראשונה ולסייע במקרי חירום באזור רמת הנגב, נפתחה עבור גדוד הכוננים של פתחת ניצנה קבוצת מירס פנימית, המוזנקת על ידי מוקד הכוננים הארצי של מד”א. על כן, תושב או מבקר המבקש לקבל סיוע באזור, מתבקש להמשיך ולפנות למוקד מד”א- 101.

המתנדבים החדשים, שהחל מאתמול תופסים כוננות בישוב כחובשים, עתידים לעבור גם הכשרת נהיגה מבצעית שבסופה יקבלו רישיון נהיגה על אמבולנס.

 

החניכים בקורס, בהם נער לפני גיוס לצד סב לנכדים- שניהם תושבי המקום, למדו במשך שלושה חודשים וחצי במסגרת הקורס המורחב. לצורך כך, עזבו החניכים- חקלאים ברובם- את המשק, כדי ללמוד כיצד להציל חיים.

ראש המועצה האזורית רמת נגב, שמוליק ריפמן, אמר בטקס: “אני מתרגש ומברך את החניכים המסיימים היום את הקורס. אני יודע שאין זה פשוט לעזוב משקים כדי ללמוד במשך שלושה חודשים, בטח כשהלימודים אינם פשוטים. אני גאה בכם”.

 

מנכ”ל מד”א, רמ”ג אלי בין, נשא אף הוא דברים בטקס: “לפני שהחלטנו על פתיחת הקור, פנה אלי ראש המועצה, שמוליק ריפמן, ואנחנו נעתרנו לבקשתו מיד בגלל חשיבות הנושא במקום מרוחק כל כך. כעת, כשאני מסייר כאן ורואה את השטח בעיניים, אני מבין עוד יותר את החשיבות. בעתיד, אני מבקש להמשיך ולפתח כאן את תחום הצלת החיים על מנת שנהיה בטוחים שכל תושב, תייר או אורח יזכו לסיוע מהיר ומקצועי במידת הצורך. זוהי מחויבותנו כארגון ההצלה הלאומי של ישראל”.