חדשות

ברמת נגב מפרידים וממחזרים – יצאנו לדרך

הפרדה במקור ברמת הנגב

השבוע השקנו בשיתוף המשרד להגנת הסביבה את הפיילוט למהלך שבו בכל רמת הנגב נקיים הפרדת אשפה לשני זרמים – אשפה רטובה ואשפה יבשה.


השבוע השקנו בשיתוף המשרד להגנת הסביבה את הפיילוט למהלך שבו בכל רמת הנגב נקיים הפרדת אשפה לשני זרמים – אשפה רטובה ואשפה יבשה.

 

רמת הנגב נבחרה על ידי המשרד להגנת הסביבה להיות בין 31 הרשויות הפיילוט בישראל שבהן יתקיים תהליך ההפרדה במקור ( של האשפה) .

הישובים רביבים ורתמים נבחרו להיות הנחשונים של רמת הנגב בתהליך הפרדת האשפה ובשבוע החולף עברו מדריכים בכל בתי התושבים, הסבירו, הדריכו וחילקו חומרי הסברה לתושבים על התהליך כולו. בסיומו של השבוע חגגו גם ברביבים וגם ברתמים, בהפניניג עליז וצבעוני את תחילתו של השינוי .

“הפרדת אשפה במקור” מאפשרת ניצול של כ-90% ממרכיבי הפסולת למחזור, שימוש חוזר, יצירת אנרגיה, חומרי דישון וכו’. ובכך כל אחד מאיתנו יכול לתרום באופן ישיר להפיכת האשפה ממטרד למשאב. מדינת ישראל הינה יצרנית האשפה השנייה בעולם, אשפה אשר ברובה הולכת להטמנה וגוזלת כ-300 דונם מאדמות מדינת ישראל כל שנה, הטמנה זו גוזלת משאבי קרקע גורמת לזיהום קרקעות, מקורות מים ואויר ותורמת רבות לפליטת גזי חממה.

 

תהליך הפרדת האשפה יגיע בשנה הקרובה לכל בתי האב, מוסדות הציבור, החקלאים והמפעלים ברמת הנגב, והוא חלק משמעותי מיישום תוכנית אב לקיימות של המועצה.

צפו בסרטון ההדרכה שלנו