חדשות

בעקבות פעילות ראש המועצה, חברת החשמל החלה בפעילות מקיפה לטיפול בשיפור אספקת החשמל ברמת הנגב

לוגו חברת חשמל

לפני כשבועיים נפגש ראש המועצה שמואל ריפמן עם מנכ”ל חברת החשמל אלי גליקמן, המשנה למנכ”ל , יעקב (יאשה) חאין ומנהל מחוז הדרום, דודו הירש והצוות המקצועי של אנשי מחוז הדרום והציג בפניהם את חומרת בעיות החשמל ברמת הנגב.

בעקבות הפגישה הנחה מנכ”ל חברת החשמל לפעול בעדיפות גבוהה ביותר על מנת לשפר את אספקת החשמל בישובי המועצה. ראש המועצה הנחה לעת עתה להקפיא את הערוצים המשפטיים והציבוריים בהם הורה לפעול.

על מנת לרכז ולקדם את הנושא מונה מנהל מחלקת התפעול של נפת באר-שבע, שלום בוחבוט , כמנהל פרויקט אשר עומד בקשר רציף עם מנכ”ל המועצה.

בין הפעולות והעבודות שיבוצעו בקרוב: החלפת מבודדי זרם שעל עמודי החשמל בסמוך לקיבוץ רביבים. החלפת המבודדים תחייב הפסקה מתואמת עם הקיבוץ. כמו כן, צוותי חברת החשמל ביצעו פעולות של בדיקת מיתקן החשמל הפרטי ברביבים ובדיקה של מיתקני חברת מקורות שבאזור על מנת לנסות ולאתר בעיות אפשריות הגורמות במיוחד להפסקות הריגעיות. . כמו כן החלו בבדיקות מקיפות לאורך קווי החשמל ברחבי המועצה לנסות ולזהות כשלים או בעיות נקודתיות.

חלק מעבודות התחזוקה מבוצעות תחת מתח חי (מבלי להפסיק את אספקת החשמל ) על מנת לא לגרום להפסקות באספקת החשמל במהלך עבודות השיפורים וחלק מההפסקות נגרמות בכדי לאתר כשלים.

השבוע יגיע לשטח סמנכ”ל חברת החשמל , יעקב (יאשה חאין ) והוא יבקר ויעמוד מקרוב על העבודות והתכניות לשיפור אספקת החשמל לאזור. בין חברת החשמל למועצה נקבע לו”ז מעקב חודשי לפגישות עדכון שיתקיימו עד להגעה לתוצאות משביעות רצון .

כן נקבע שיתוף פעולה בין החברה לגורמי סביבה וצפרות – שיצאו לסיור בשטח כדי לבחון את תנועות, קינון ונחיתת הציפורים ולבחון האם התקנת מגיני פלסטיק מיוחדים על קטעים מסויימים בקווי החשמל ימנעו הפרעות בקווים.

לאחרונה אף הושלמה הקמתו של קו מתח גבוה לאורך תוואי של 40 ק”מ ומתכונן להיבנות קו מתח גבוה נוסף דבר שישפר את אמינות אספקת החשמל. חלק מהבעיות אינן ידועות עד הסוף ויידרש זמן ומיפוי של הבעיות.

בינתיים נבקש את סבלנותכם ואת המשך שיתוף הפעולה בדיווח השוטף.

ראש המועצה ומנכ”ל המועצה עומדים בקשר עם חברת חשמל, יישובים וגורמים קשורים. נעדכן לפי התפתחות.