חדשות

אתמול הסתיים פסטיבל “מדברן” ברמת הנגב

פסל אדם בפסטיבל מדברן. צילום חגי רזניק

אמש (שבת 7/6/2014) הסתיים פסטיבל “מדברן” ברמת הנגב, המקביל לפסטיבל “ברנינג מן” (Burning Man), המתקיים מידי שנה בארה”ב (נבאדה).


אמש (שבת 7/6/2014) הסתיים פסטיבל “מדברן” ברמת הנגב.

מדברן הוא המקביל לפסטיבל “ברנינג מן” (Burning Man),  אחד מהפסטיבלים החשובים בעולם. יש לו סניפים בכל העולם אבל העיקרי שבהם הוא בארה”ב (נבאדה).

בישראל הפרויקט בתחילת דרכו ולכבוד הוא לנו, כי הנהלת הפסטיבל בחרה ברמת הנגב כשטח המיועד לקיום הפסטיבל.

המגעים עם הנהלת הפסטיבל בישראל החלו לפני כשנה וחצי במספר פגישות שלהם עם המועצה ועם אנשים נוספים במרחב. ההחלטה שלהם לקיים את הפסטיבל ברמת הנגב נולדה משיקולים שלהם בלבד. לא עודדנו אותם, אך בהחלט שמחנו כי יש לנו הזכות לארח אותם בשטחנו.

העיקרון המנחה של הפסטיבל הוא קיימות!! , אין מסחר, אין הופעות ,הרבה מיצגי אומנות ,הרבה סדנאות יצירה ופשוט “חיים ביחד” למשך מספר ימים.

אירוע השיא בפסטיבל הוא שריפת פסל האדם (האדם הבוער).

בארה”ב הפסטיבל מתקיים במרחק של כ- 100 ק”מ בלב המידבר מהעיירה הקרובה ביותר. נוסעים כמה שעות עד למחנה האוהלים הענק שמוקם בלב המידבר. בסוף הפסטיבל המדבר חוזר לקדמותו !הפסטיבל הגיע למימדים ענקיים ומשתתפים בו כ- 70,000 איש למשך 10 ימים בארה”ב.

ברמת הנגב השתתפו כ – 2500 איש במחנה ברנינג מן שהוקם ליד בית השנטי (זאת בגלל מגבלות צבא שלא אישר את הקמת הכפר בעומק השטח ליד המחצבה ברמת ציפורים).

מדובר בפרויקט פרטי, גדול וייחודי ולטעמי נשמח שיתקיים מידי שנה ברמת הנגב וישים אותנו על המפה העולמית כאחד ממוקדי ברנינג מן בעולם.