חדשות

אנחנו והשותפים שלנו: דיווח מהשטח

איפה ילמדו השנה 2 תלמידי כיתה י’? מי תרם למרכז הטיפולי בביה”ס צין, ולחוג רכיבת הסוסים בבית השנטי? ועם מי נחתם הסכם הבנות לשיתוף פעולה אסטרטגי?


“שותפויות ביחד”

רמת הנגב – דנוור קולרדו , רמת הנגב – לאס ווגאס, רמת הנגב – פאלם ספרינג קליפורניה

לכל שותפינו שמעבר לים …. שנה טובה ומתוקה מכל משפחת רמת הנגב .

הקהילות היהודיות מרחיבות את הפעילות ברמת הנגב והשנה נתברכנו בקבוצות רבות של בני נוער, של מבוגרים מכל הקהילות.

לאחר הקיץ המוצלח אנו נערכים לעוד ארבע משלחות שיבקרו אותנו באוקטובר ובדצמבר מקהילת דנוור קולרדו. נציגי הקהילות יגיעו בנובמבר לכנס הקהילות היהודיות בירושלים ובהמשך השנה נראה משלחות נוספות .

קהילת ווגאס – הקהילה נרתמה לפרויקט הקמת מרחבה של צמיחה בביה”ס משאבים והגדילה את התרומות בצורה משמעותית.
הקהילה יזמה אירוח של 2 תלמידות מכיתה י’ מרמת הנגב לסימסטר לימודים בביה”ס אדלסון בווגאס למשך 6 חודשים
קהילת ווגאס מעוניינת לארח משלחת צעירים מרמת הנגב.
הקהילה תמשיך לתמוך בקרן המלגות הגדולה של משפחת דיוויס והפדרציה היהודית של ווגאס.

משלחת פאלם ספרינג ברמת הנגב מניחה זר על קברם של דוד ופולה בן גוריון מאי 2013. צילום רז ארבלקהילת פאלם ספרינג – לאחר ששלחה השנה הקהילה 2 משלחות לישראל הראשונה במאי של 15 תורמים והשנייה של 10 בני נוער לפתחת ניצנה נוצר בקהילה טעם של עוד…
הקהילה תסייע לרמת הנגב בפעילות חילופי נוער, בחיזוק פתחת ניצנה, בסיוע לפעילות המרכז הטיפולי בביה”ס צין, ולחוג רכיבת הסוסים בבית השנטי.

קהילת דנוור– הקשרים החזקים שיש לנו עם קהילת דנוור הביאו להחלטה של הפדרציה לחתום על הסכם הבנות לשיתוף פעולה אסטרטגי בין שתי הקהילות. ההסכם הולך ומתגבש בימים אלו , אך עיקרו הכרה של הפדרציה כי רמת הנגב היא אחד מתוך 3 שותפים משמעותיים לתמיכה כספית , לפעילות חינוכית, לחיזוק זהות יהודית ולחיזוק ההתיישבות.
לאחר ההצלחה של שליח צעיר במתנ”ס המקומי בדנוור אנו ממשיכים עם שליח חדש ומצוין בשם יוני אלון. נודה לשליח הקודם בוגר ניצנה , נועם דהרי על עבודה נפלאה ופריצת דרך בפעילות הנוער בדנוור.
אנו מרחיבים את תחום השליחות בדנוור ומנסים לרתום את הקהילה לקבל שני בוגרי י”ב לשנת שרות למשך שנה. השליחה הקהילתית מיכל עוזיהו מסיימת את שנתה השנייה וממשיכה לשנה שלישית.

ICE – משלחת של חניכי רמת הנגב עם התיכון לחינוך סביבתי בכיתות י’ יוצאת לסמינר בביה”ס היהודי בדנוור בסוכות למשך שבועיים וחצי.

אנו מגדילים מידי שנה את מספר המדריכים היוצאים למחנות קיץ. קיבוץ שדה בוקר רותם באופן קבוע את צעירי הקיבוץ לעבודה במחנה ראנץ קאמפ ישר כוח לדוחפים ולמתגייסים. נשמח מאד לקבל פנויות של צעירים בוגרי צבא להדרכה בכל אחד מארבעת המחנות בדנוור. ההדרכה במחנות מתחילה ביוני עד לאמצע אוגוסט.

השנה התקיימו פעילויות מיוחדות בתרומת דנוור – קידום אתרי אינטרנט לנשים יזמיות, קורס חובשים בפתחת ניצנה , סיוע למרכז הצעירים, סיוע למרכז הטיפולי, קשרי אנשים לאנשים ועוד…
כל פעולות השותפות הם יוזמה של אנשים בתוך הקהילות ואנו שמחים לקבל כל רעיון או יוזמה ולהביא אותה לשולחן ועדת השותפויות בארץ ובחו”ל.

 

רז ארבל מנהל מחלקת תיירות ושותפויות רמת הנגב
raz@rng.org.il  |  08-6564184