חדשות

אירוח משלחת מגרמניה

משלחת לגרמניה - בית אנה פרנק 2014

החודש התקיים התקיים ברמת הנגב חלקו השני של סמינר השותפות בין צעירי רמת הנגב ( 21-30 ) והמרכז החינוכי על שם אנה פראנק בפרנקפורט גרמניה


החודש התקיים התקיים ברמת הנגב חלקו השני של סמינר השותפות בין צעירי רמת הנגב ( 21-30 ) והמרכז החינוכי על שם אנה פראנק בפרנקפורט גרמניה.

 

הסמינר, המשכו של שבוע מדהים שהתקיים בפרנקפורט באוגוסט האחרון. החיבור בין הצעירים מהארצות השונות רק הלך וגבר בכל יום. שיחות עמוקות סביב היות אדם חלק מקבוצה, כיצד מעצבים נרטיבים לעם שלם, איך נאבקים למען שוויון ערך האדם, מה הם האתגרים שלנו כציונים ומהם האתגרים שלהם כנושאי תוכן הומני ראדיקלי בגרמניה.

 

המשתתפים סיירו בקיבוצים משאבי שדה ורביבים, בהם עסקנו בקיבוץ בפן הקבוצתי/חברתי והקיבוץ בפן המשימתי היסטורי ועכשווי. האורחים חוו ולקחו חלק בפעילות החינוך הבלתי פורמלי ברמת הנגב , במרכז הצעירים, בתנועת הנוער ותנועת הבוגרים. ערכנו סיור לימודי בשדרות בנושא חוסן חברתי, וחברה רב תרבותית. נפגשנו עם מחנכים ואנשי ציבור בביר אה דאג’ והתארחנו בכפר הרועים. כל זאת על מנת לפתוח את האתגרים והמורכבויות של החיבור בין האוכלוסיה הבדואית ליהודית, בנגב בכלל ובמועצה בפרט. סיימנו בסיור בת”א בהכרות עם הפערים בחברה הישראלית.

לאורך כל הדרך ניתן דגש על ההיכרות לא רק עם פועלינו החינוכי אלא גם על המקום בו אנו חיים ודרך החיים שלנו בו. המדבר, המועצה, צורות ההתיישבות השונות והקהילות המגוונות היוו את המרכז של הסמינר בישראל