חדשות

איגרת ראש המועצה – 31/7/2014

המועצה האזורית רמת הנגב פועלת במספר מגוון של מעגלים בכל הקשור לחיים המתנהלים באזור, בצל המבצע בעזה.


 

לתושבי המועצה שלום רב,

 

 

מציאות הלחימה בעזה נמשכת, מבצע “צוק איתן” מתנהל בעיצומם של ימי “בין המיצרים”- שלושת השבועות שתחילתם בי”ז בתמוז וסופם, עם חורבן בית המקדש, בט’ באב.
בימים אלו לפני 2600 שנה שילם עם ישראל את מחירה הכבד של שנאת חינם בה נהגנו אלו באלו.

מאז ועד היום אנו מנצלים ימים אלו לשיח ומעשים מאחדים, במטרה לתקן את הטעון תיקון, לשוב ולחזק את היסודות עליהם ניצבת החברה הישראלית.
נאמנים לתפישתנו כי לא די בשיח אלא יש צורך גם במעשה, המועצה האזורית רמת הנגב פועלת במספר מגוון של מעגלים:

 

ביטחון – המועצה מקיימת חיי שגרה, התברכנו באזור בטוח. למרות האמור ועל מנת לתת את התשובות המקצועיות נותב מספר חירום שמקבל מענה על ידי צוות הביטחון 08-6564111.
אנו ממשיכים להישמע להנחיות פיקוד העורף ולעדכן את התושבים בכל התפתחות. בנוסף עיננו פתוחה כל העת לאזור פתחת ניצנה הסמוך לגבול. המקצועיות של צוותי הביטחון והצח”י מורגשת היטב.

 

אירוח – יישובי המועצה התגייסו לקלוט מאות אזרחים מאזור “עוטף עזה”.
היישובים מגויסים לפעילות האירוח והמועצה מסייעת בהפגה, במענה על צרכים שונים ובריכוז הנתונים. זו הזדמנות להודות ליישובים ולפעילים החברתיים הרבים שמגלים בשעה זו מנהיגות ומסירות רבה לחברינו שמתארחים במועצה. חשוב להבין כי עבור אזרחים אלו שהתרחקו מבתיהם בלי ידיעה ברורה למועד החזרה, אנו מהווים כתף איתנה.

 

חיילים ומשפחות – רבים מתושבי ותושבות המועצה נמצאים בשירות הצבא בזמן המערכה המורכבת – בסדיר, בקבע ובמילואים. אנו מחזקים את ידי המשרתים ושולחים חיבוק גדול למשפחות שנותרו מאחור. הנחתי את המחלקה לשירותים חברתיים ליצור קשר אישי עם המשפחות ביישובים ולוודא כי כל צורך שעולה על הפרק מקבל מענה מתאים.
ראו עצמכם חופשיים ליצור קשר עם מנהלת המחלקה והעובדות הסוציאליות המסורות בכל דבר ועניין. אנו יודעים שאתם עוברים ימים לא קלים, נמשיך להתעדכן ולהציע סיוע.

 

התנדבות וגילויי ערבות הדדית –מתנדבים רבים לוקחים חלק במשימות שונות – סיוע לארגונים ומתארחים, איוש חדר המצב, חלוקת מזון ועוד. מחלקות המועצה מגויסות במשימות השונות – בחינוך, בתרבות ובאירוח. גילויי ערבות ותמיכה מתגלים גם ביישובים. חיילים רבים מתארחים לפעילות הפגה באתרים והיישובים השונים ברמת הנגב.
זכות גדולה נפלה בחלקנו להיות חלק מהמאמץ הכולל. וכפי שכתבתי מעלה אלו הימים למעשים מאחדים בחברה הישראלית.

 

לסיכום – אינני יודע עוד כמה זמן תימשך המערכה בעזה אך אני סמוך ובטוח בכוחו של צה”ל ומערכת הביטחון – בים, באוויר וביבשה.
אני משוכנע כי ימים לא שגרתיים אלו יסתיימו – והשגרה תשוב ליישובי הדרום. המדינה תצטרך להידרש גם ליום שאחרי המערכה. גם למשימות אלו תתגייס המועצה ואתגייס באופן אישי, הן כראש המועצה והן בתפקידי כיו”ר מרכז המועצות האזוריות בישראל.

הנחתי את צוות המועצה כולו לעמוד לרשות התושבים בכל דבר ועניין. מספרי הניידים של מנהלי המועצה מפורסמים באתר האינטרנט של המועצה, במזכירות המועצה ובמוקד ואתם מוזמנים ליצור קשר בכל עת.

 

בברכה,
שמואל ריפמן, ראש המועצה