חדשות

אושרה התכנית להקמת תחנת כח תרמו- סולארית במשאבי שדה

ועדת השרים לענייני פנים בראשות שר הפנים, גדעון סער, אישרה פה אחד, את התכנית לתשתית לאומית להקמת התחנה.


אושרה התכנית להקמת תחנת כח תרמו- סולארית במשאבי שדה שבנגב

 

ועדת השרים לענייני פנים בראשות שר הפנים, גדעון סער, אישרה פה אחד, את התכנית לתשתית לאומית (תת”ל 50) להקמת תחנת כח תרמו- סולארית במשאבי שדה שברמת הנגב.

 

שר הפנים, גדעון סער: “לפרויקט הקמת תחנת כח תרמו- סולארית יש חשיבות לאומית בשל יתרונות בגיוון משק האנרגיה, בשיפור איכות הסביבה ובהפחתת תחלואה עקב צמצום שימוש בדלקים מזהים”.

שמוליק ריפמן ראש המועצה האזורית רמת הנגב , מברך את השר גדעון סער ואת ועדת השרים לעיניני פנים על החלטתם לאשר את תחנת הכוח הטרמו סולרית ברמת הנגב .

“להחלטה זו יש משמעות לחיזוק ייצור האנרגיה המתחדשת כחלק מיעדי המדינה וממשלת ישראל. פרוייקט זה מתווסף לתחנת הכוח באשלים שיהפכו את רמת הנגב לאסם האנרגיה הסולרית של ישראל ”

תחנת כח זו שתמוקם במשבצת החקלאית של קיבוץ משאבי שדה הוכרזה כפרויקט תשתית בעל חשיבות לאומית בדצמבר 2010 ותכניתה אושרה על ידי הות”ל (הוועדה לתשתיות לאומיות) בחודש מאי האחרון.

 

על פי התכנית אושרה להקמה תחנת כח תרמו סולארית, הכוללת טורבינת חשמל בהספק של כ- 60 מגה וואט. התחנה תופעל בטכנולוגיה בשיטת CSP הידועה בכינוייה “שוקת Trough” והיא תהיה בנויה ממראות פרבוליות ארוכות, הדומות בצורתן לשוקת, אשר מרכזות את קרני השמש לכיוון מוקד הפרבולה. במוקד כל פרבולה יורכב צינור הולכה (נקרא גם אלמנט איסוף חום). הצינור שיכיל נוזל אורגני אמור לקלוט את חום קרני השמש ולאגור אותן בתוכו. הנוזל שיתחמם יעביר את החום דרך מחליפי חום למים, שיצרו קיטור המניע טורבינת חשמל. תחנת הכוח תחובר לרשת הולכת חשמל הסמוכה לתחנה.