חדשות

אגרת חודש מאי 2014 –אגף קהילה וחינוך

הרבה דברים קורים אצלנו באגף קהילה וחינוך. הנה 10 דברים שקרו בזמן האחרון (עם קישורים למידע חשוב)


 

1. הכרה בשירות הפסיכולוגי החינוכי – לאחר שנים רבות הכיר משרד החינוך בשירות הפסיכולוגי החינוכי של המועצה האזורית רמת הנגב כתחנה מוכרת. מנהלת השפ״ח, אנה קצר, הובילה בנחישות את המהלך שמשמעותו היא שפסיכולוגים מתמחים יקבלו הכרה על תקופת עבודתם בשירות בניגוד לתחנה לא מוכרת. לכאורה מדובר בצעד טכני, אך משמעותו רבה, בשל היכולת להשיג פסיכולוגיים איכותיים שיעבדו במרחב גיאוגרפי כמו שלנו. תהליך ההכרה שלווה בתוספת תקן וחצי של פסיכולוגית לתיכון לחינוך סביבתי ופסיכולוגית עולה חדשה, אפשר את ההכרה של התחנה ועיבוי מערך התמיכה החינוכי.


 

טקס יום הזכרון ברמת הנגב 20142. אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות ברחבי המועצה– כמידי שנה התקיים טקס יום הזכרון באנדרטת ביר ע׳סלוג) מול פארק גולדה) בו המועצה ציינה את חללי מלחמות ישראל ובפרט את חללי קרבות מלחמת השחרור בסיר ע׳סלוג׳ שגבו 32 הרוגים, בינהם תושבי רביבים ולוחמי חטיבת הנגב. לאחר הטקס עברו משפחות הנופלים לטקס הממלכתי בבית הקרבות הצבאי בקיבוץ רביבים. ביום חמישי שקדם לו שרו כל תלמידי בית ספר משאבים את המנון הפלמ״ח במסגרת פרוייקט ״בעקבות לוחמי תש״ח שמתקיים זו השנה השנייה.

 


 

חוות אורליה 1. טיולי יום העצמאות 2014. צילום ארז לוזון (Small)3. ערב יום העצמאות – התקיים אירוע מועצתי של שירה בציבור במתחם פאב 40. האירוע הוא חלק מחגיגות ה – 60 למועצה. כמאה משתתפים שרו וצהל ועד שגרונם ניחר.
בבוקר שלמחרת יצאו כ 150 מטיילים לסיורים ברחבי המועצה במקומות שחלק גדול מתושבי המועצה אינו מכיר כגון: חוות אשבא, חוות אורלייה, באר מילכה, פארק ציורי הסלע, מצפה רביבים ועוד.

 


 

4. ועדות השמה– הימים של יום השואה ויום הזכרון הם מהימים הקשים בשנה. בנוסף, לחלק מאיתנו יש את הימים של וועדות ההשמה. אלו ועדות שנותנות זכאות לילדים שאינם יכולים ללמוד במסגרת של כיתות רגילות. לצערי, חלק מן המקרים שבאים לוועדה, חושפים בפנינו ילדים ומשפחות שנדרשות להתמודד עם קשיי יום יום מורכבים וקשים באופן בלתי רגיל. הוועדות הסתיימו… במקרים רבים זו רק התחלה של עבודה.

 


 

5. מסלול חוץ פנימייתי בתיכון לחינוך סביבתי– החלה הרשמה לשנת הלימודים תשנ״ה למסלול החוץ פנימייתי, בתיכון לחינוך סביבתי לבוגרי כיתות ח׳ של רמת הנגב. זהו מסלול חדש שמאפשר לתלמידי האזור ללמוד בתיכון לחינוך סביבתי במדרשת בן גוריון וללון בביתם. לפרטים נוספים ושאלות ניתן לפנות אליי ישירות 050-5545502 ולבית הספר 08-6532801.

 


 

חודש הקריאה 2014 פרופיל6. חודש הקריאה– החודש החל חודש הקריאה עם שלל אירועים, מפגשים והופעות. החודש השנה הוא בסימן ״זמן אישה״ ומפגשים מרתקים עם הופעות וסיורים יהיו בכל רחבי המועצה. לפרטים נוספים >>

 

 


 

רמלה - ברכת הקשתות העתיקה ברמלה - צילום עדה ירושלמי. תחרות ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת. מתוך - פיקיוויקי7. רמת נגב מטיילת– כמסורת השנים האחרונות, במהלך חודש מאי-יוני, מתקיימים סיורים של תושבי רמת הנגב ברחבי בארץ בעיקר בירושלים ובתל אביב. השנה החלטנו לטייל בשפלת יהודה ובמישור החוף הדרומי. לפרטים נוספים >>

 

 


 

8. פרויקט הדרים– במסגרת מעבר צה”ל לנגב עם יחידות התקשוב והטכנולוגיה,יש ניסיון לשפר את שיעור ההשתתפות של בנות ביחידות התקשוב והטכנולוגיה. השבוע התכנסו 15 תלמידות כיתות י”א הלומדות 4 ו 5 יחידות מתמטיקה, מהתיכון לחינוך סביבתי ומבית ספר השלום במצפה רמון לחשיפה לפרויקט הדרים. הפרויקט מציע לתלמידות כיתה י”א לעשות קורס מקצועי במהלך י”ב ולהשתלב בשירות הצבאי במערך התקשוב של צה”ל על פי בחירתן ובכך לרכוש מקצוע גם לאחר הצבא בתחום ההי-טק. זהו פרויקט ייחודי והזדמנות יוצאת דופן עבור בנות לפרטים למעוניינות נא ליצור קשר עם ד”ר סמדר כהן 052-2916426.


 

9. מסיבות סיום פעילות חוגים – אנחנו נערכים לאירועי סיום השנה , לכל תאריכי סיום הפעילות >>

 


 

10. כנס הוקרה לכלל מסגרות שנת השירות במועצה האזורית רמת הנגב – ברמת הנגב יש היום כ 200 צעירים וצעירות שנמצאים בשנת השירות במסגרות שונות (ניצנה, מכינת הנגב, מכינת דרך ארץ, רשות הטבע והגנים, קיבוץ שדה בוקר, בית ספר שדה-שדה בוקר, איילים ועוד..). הכנס הינו יוזמה של מרכז הצעירים להוקיר את הנוער על בחירתם לעשות שנת שירות בנגב ומצד שני לדבר על העשור קדימה כפוטנציאל להתיישבות בנגב ולעשייה תורמת. הכנס אורגן על ידי ענבר סאלר במסגרת מלגת מעורבות חברתית של קרן דיוויס להשכלה גבוהה.

 

ערן דורון, מנהל אגף קהילה וחינוך