החברה הכלכלית לפיתוח רמת הנגב בע”מ

אתרים

רמת הנגב התברכה במגוון אתרים. אנו קוראים להם “אוצרות רמת הנגב”, שכן, בעיננו הם בבחינת אוצרות.
אנו מזמינים אתכם להנות מהאוצרות הללו כמונו .

 

אתרי מורשת

שתי נקודות חשובות הנוגעות לדוד בן גוריון נמצאות ברמת הנגב: צריף בן גוריון וקבר בן גוריון. אם כבר הגעתם, אל תפסחו על החזיון האור-קולי החושף הכרעות ‘בן-גוריוניות’ חשובות. המחשה על שנות ההתיישבות הראשונות בנגב אפשר לראות בצריף ראשונים במשאבי שדה ובמצפה רביבים בקיבוץ רביבים.

רשימת אתרי מורשת ברמת הנגב >>

 


אתרי טבע

שלושת המכתשים היחידים בארץ נמצאים ברמת הנגב: מכתש רמון, המכתש הגדול והמכתש הקטן. בנוסף להם, 3 מעיינות בהם ניתן לשכשך כל ימות השנה (עדיף להגיע אחרי שיטפון): עין עבדת, עין ירקעם, עין עקב. בבורות לוץ תמצאו ריכוז גדול של בורות מים עתיקים מן התקופה הישראלית הקדומה. חמוקי ניצנה הם פארק השעשועים של הטבע, שם אפשר להינות מגלישה על סלעים.

 

רשימת אתרי הטבע ברמת הנגב >>


עתיקות

אזור המדבר היה ביתם של שבטי הנבטים אשר חיו כנוודים ועסקו במסחר, בעיקר העברת בשמים, תבלינים ובדים מאזור ערב הסעודית אל אירופה, דרך חופי הים התיכון. הנבטים יצרו רשת תחנות דרכים בצמתים החשובים והפכו אותן לערים מאורגנות ומבוצרות. במהלך הזמן נקבע מסלול “דרך הבשמים” בו הוקמו תחנות מעבר כל 30 – 40 ק”מ. 4 ערי נבטים נמצאות ברמת הנגב.

רשימת ערי הנבטים העתיקות ברמת הנגב >>


פארקים, מצפורים וחניונים

הפארקים והחניונים ברמת הנגב מהווים נקודות מושלמות לפיקניק או ליציאה לטיולים באזור. המצפורים, באזור, מאפשרים תצפית מרהיבה על הטופוגרפיה והטבע באזור.

רשימת פארקים, מצפורים וחניונים ברמת הנגב >>